Awaria na Śląsku. Zakłócenia dostaw ciepła w Zabrzu i Bytomiu

Polska
Awaria na Śląsku. Zakłócenia dostaw ciepła w Zabrzu i Bytomiu
Zdjęcie ilustracyjne/ Polsat News
Śląskie: awaria źródła ciepła ogrzewania sieciowego w Bytomiu i Zabrzu

Z powodu awarii nowego kotła w elektrociepłowni w Zabrzu wystąpią zakłócenia dostaw ciepła w Zabrzu i Bytomiu - przekazały w poniedziałek wieczorem informację dostawcy ciepła, spółki Fortum Power and Heat Polska, bytomski i zabrzański magistrat.

Ciepło ma być dostarczane bez przerwy, ale w mniejszej ilości; kaloryfery będą chłodniejsze – wynika z informacji Fortum. W nocy z poniedziałku na wtorek i z wtorku na środę w regionie przewidywane są znaczne spadki temperatury: do minus 18-19 stopni Celsjusza.

 

ZOBACZ: Mróz, śnieg, zamiecie. Przed nami trudny tydzień

 

"Jak informuje dostawca ciepła dla Bytomia i Zabrza - firma Fortum Power and Heat Polska Sp. z o.o. - z powodu awarii nowego kotła na terenie elektrociepłowni w Zabrzu wystąpią zakłócenia dostaw ciepła na terenie Zabrza i Bytomia" - napisano w poniedziałek ok. godz. 20 na facebookowych profilach obydwu samorządów.

"Kaloryfery będą chłodniejsze"

"Ciepło będzie dostarczane bez przerwy, ale w mniejszej ilości, a kaloryfery będą chłodniejsze. Kocioł jest na gwarancji, dlatego natychmiast skontaktowaliśmy się z jego producentem, który określi przewidywany czas naprawy. Za wszelkie niedogodności przepraszamy" – zacytowano w informacji rzecznika Fortum Power and Heat Polska Jacka Ławreckiego.

 

ZOBACZ: Ostrzeżenia przed mrozem i śniegiem. Zima wraca do Polski

 

Bytomski samorząd podał też, że w związku z zakłóceniami dostaw ciepła, prezydent Bytomia zwołał na wtorek posiedzenie sztabu zarządzania kryzysowego. Z relacji mieszkańców obu miast, do których dostarczane jest ciepło z zabrzańskiej elektrociepłowni, przed godz. 21 zapowiadany spadek temperatury w sieci grzewczej nie był jeszcze odczuwalny.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie