Premier Morawiecki: restauracje, siłownie i kluby fitness nadal zamknięte

Polska
Premier Morawiecki: restauracje, siłownie i kluby fitness nadal zamknięte
Koronawirus: nadal zamknięte pozostaną restauracje, siłownie, fitness i część innych działalności gospodarczych.

- Nie możemy pozwolić sobie na to, by sytuacja się tu pogorszyła, więc jedyna rozsądna strategia to metoda krok po kroku - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki informując, że nadal zamknięte pozostaną restauracje, siłownie, fitness i część innych działalności gospodarczych.

- Niestety restauracje, siłownie, fitness i część działalności gospodarczych określonych do tej pory w odpowiednich PKD zostaje nadal zamknięta - powiedział szef rządu na piątkowej konferencji prasowej.

 

- Dopuszczamy teraz wszelką aktywność sportową na terenach otwartych - dodał.

 

ZOBACZ: Plan znoszenia obostrzeń. Otwarcie hoteli, kin i teatrów [OGLĄDAJ]

 

Podkreślił, że "strategia krok po kroku, to zarazem dobra i nie tak dobra wiadomość". - Lepsza dla tych oczywiście, którzy mogą częściowo przynajmniej swoją działalność gospodarczą prowadzić, gorsza dla tych, którzy nie mogą tego uczynić - powiedział premier.

 

WIDEO: Premier informuje o decyzjach w sprawie obostrzeń związanych z pandemią

  

Premier podkreślił, że rząd stoi "przed takim właśnie dylematem". - Nie możemy sobie pozwolić na zbyt długie całościowe zamknięcie gospodarki, bo będzie miało to ogromny wpływ na miejsca pracy. Dziś Polska ma jeden z najniższych poziomów bezrobocia. Znowu przyszły najnowsze dane z rynku pracy, one są dobre - wskazywał Morawiecki.

 

- Nie możemy pozwolić sobie na to, by sytuacja się tu pogorszyła, więc jedyna rozsądna strategia to krok po kroku - zaznaczył.

hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie