Aresztowany za antyszczepionkowe ulotki. To brat byłego lidera Partii Pracy

Świat
Aresztowany za antyszczepionkowe ulotki. To brat byłego lidera Partii Pracy
Piers Corbyn/Twitter
Ulotkę z taką grafiką znaleźli mieszkańcy Londynu w swoich domach

73-letni Piers Corbyn stworzył kontrowersyjną ulotkę - nad naszkicowaną bramą obozu Aushwitz umieścił napis: "szczepionki to bezpieczna droga do wolności". Broszury były dystrybuowane w Londynie. Teraz brat byłego lidera Partii Pracy, Jeremy'ego Corbyna, za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Władze zarzucają mu "naruszenie porządku publicznego i upowszechnienie złośliwych komunikatów".

- Cieszę się, że policja prowadzi dochodzenie w sprawie tego obraźliwego materiału i mam nadzieję, że oskarżenie zostanie przedstawione. Ważne jest, aby zapobiegać rozpowszechnianiu obraźliwych obrazów Holokaustu i przerażających bzdur antyszczepionkowych - skomentował aresztowanie Corbyna Neil Coyle, poseł brytyjskiej Partii Pracy.

 

"Złośliwe materiały"

 

Londyńska policja potwierdza, że w sprawie kontrowersyjnej ulotki zostały aresztowane dwie osoby. - Funkcjonariusze badający doniesienia o złośliwych materiałach w formie ulotki rozprowadzanej w południowym Londynie dokonali dwóch aresztowań - przekazał Metropolitan Police w komunikacie przesłanym "Jewish News".

 

Chodzi o ulotkę, w której Piers Corbyn zacytował nagłówek gazety "Evening Standard" i umieścił go w grafice nad bramą obozu Aushwitz-Birkenau zamiast napisu "Arbeit Macht Frei". 73-latek w materiale przekazał, że "szczepionki są bramą do zwiększenia zachorowalności i śmiertelności. Ten cyniczny nagłówek gazety jest zgodny z nazistowskim sloganem Arbeit Macht Frei (praca wyzwala)."

 

W domu burmistrza nie ma miejsca na antysemityzm

 

Broszury były wkładane w drzwi domów w londyńskich dzielnicach Barnet i Southwark. Grafika znajduje się także na prowadzonej przez Corbyna stronie internetowej StopNewNormal. Mężczyzna przyznaje, że to on był pomysłodawcą grafiki wykonanej przez Alexandra Heatona, który również został aresztowany. Obaj nie uważają, by w ulotce było w niej coś niewłaściwego, bądź by była ona złamaniem prawa.

 

 

Inną opinię ma burmistrz londyńskiej dzielnicy Lambeth, do którego domu trafiła broszura. -  Antysemityzm, rasizm, nienawiść nie są tolerowane w moim domu, w tym kraju ani na planecie Ziemia - skomentował broszurę Philip Normal.

 

ZOBACZ: Europejska Agencja Leków rozpoczęła proces dopuszczania do obrotu kolejnej szczepionki

 

Corbyn od początku twierdzi, że za pandemią koronawirusa stoją koncerny farmaceutyczne, które chcą wzbogacić się na szczepionkach. Twierdzi, że odpowiadają za nią również Bill Gates i George Soros. Mężczyzna kwestionuje również m.in. to, że zmiany klimatyczne są wynikiem działalności człowieka.

 

Regularnie uczestniczy w protestach przeciwko lockdownowi i od początku pandemii był już co najmniej pięć razy aresztowany za złamanie restrykcji i ukarany grzywnami przekraczającymi 10 tys. funtów.

rsr/sgo/ Daily Mail, PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie