Wino za 2 złote. Niezamierzona "promocja" w Biedronce

Polska
Wino za 2 złote. Niezamierzona "promocja" w Biedronce
Pixabay/Vinotecarium
Sieć Biedronka zaskoczyła we wtorek swoich klientów niezamierzoną "promocją" na wino

Sieć Biedronka zaliczyła wpadkę, fundując swoim klientom niespodziewaną promocję na wino. Alkohol, który kosztował 10,99 zł został przez pomyłkę przeceniony na... 1,99 zł. W niektórych sklepach popyt był tak duży, że zabrakło towaru.

Sieć Biedronka zaskoczyła we wtorek swoich klientów niezamierzoną "promocją".

 

"Wino półsłodkie Fresco Frizzante Fragola (butelka 0,75 l) produkowane przez Ambrę nabijane było we wtorek rano po 1,99 zł za sztukę, podczas gdy jego cena regularna to 10,99 zł" - poinformował portal wiadomoscihandlowe.pl.

 

"Cena została skorygowana"

 

Nieprawidłowa cena znajdowała się zarówno na etykietach jak i w systemie kasowym.

 

 

Nietypowa "promocja", która pojawiła się w różnych rejonach Polski, była wynikiem błędu. Po kilku godzinach wino wróciło do swojej regularnej ceny. "Informujemy, że cena tego produktu została niezwłocznie skorygowana" - podało biuro prasowe Biedronki.

 

ZOBACZ: Jaja z chowu klatkowego znikną z Biedronki. "Sygnał dla całego rynku"

 

Zanim jednak do tego doszło klienci rzucili się na przeceniony alkohol. W niektórych sklepach towar wyprzedał się już rano. Póki co nie wiadomo jakie straty poniosła Biedronka na tej wpadce.

 

"Promocje" w Biedronce

 

To nie pierwsza tego typu sytuacja w tej sieci. W połowie stycznia doszło do pomyłki w cenie piwa, którego puszka kosztowała... 14 groszy. W tym przypadku pomyłka została wychwycona bardzo szybko i niewielu klientów skorzystało z wpadki dyskontu.

 

Natomiast w kwietniu 2020 roku głośno było o innej akcji w sklepach Biedronki. Sieć przygotowała wtedy specjalną promocję w ramach której klienci, którzy kupili 20 różnych produktów, trzy najtańsze spośród nich mieli dostawać gratis. Możliwy był wielokrotny udział w tej promocji.

 

ZOBACZ: Ochroniarz zaatakował klienta sklepu. "Zamknij się ty k***a Ukraińcu"

 

Podczas promocji doszło jednak do błędu i klienci otrzymywali trzy najdroższe produkty z ich rachunku za darmo. Wielu klientów, aby skorzystać z promocji, kupowało więc elektronikę za kilkaset złotych oraz produkty za kilka złotych.

dk/sgo/ polsatnews.pl, wiadomoscihandlowe.pl.
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie