"Porywacz dziecka ma niecały metr i waży 7 kg". Służby ostrzegały przed postacią z horroru

Świat
"Porywacz dziecka ma niecały metr i waży 7 kg". Służby ostrzegały przed postacią z horroru
YouTube/Dead Meat -Screen; Metro-Goldwyn-Mayer Studios Inc
Laleczka Chucky poszukiwana, porwała dziecko - ogłosiły służby w Teksasie

Departament Bezpieczeństwa Publicznego z Teksasu kilkukrotnie wysłał powiadomienie o uruchomieniu AMBER Alert. System alarmowy pomaga w jak najszybszym zlokalizowaniu dziecka, jak i podejrzanego o jego porwanie. W tym przypadku napastnikiem miała być znana z horrorów Laleczka Chucky, a porwanym dzieckiem - jej syn Glen. Funkcjonariusze zapewniają, że podczas testów doszło do awarii.

Wiadomości były wysyłane nad ranem 29 stycznia. Osoby, które otworzyły mail dowiadywały się, że poszukiwanym dzieckiem jest 5-letni Glen z kolei porywaczem - 28-letni Chucky. Każda z postaci była dokładnie opisana - "dziecko" ważyło mniej niż 3 kg, z kolei jej "porywacz" - 7 kg. Obydwaj poszukiwani mieli mniej niż metr wysokości. W rubryce "rasa" u "Chucky'ego" wpisano "Inna: Lalka".

 

ZOBACZ: Fani horrorów lepiej niż inni radzą sobie z pandemią koronawirusa CoVID-19

 

"Niebieskie, dżinsowe ogrodniczki oraz bluzka z długim rękawem w paski. Trzyma duży kuchenny nóż" - brzmiał opis porywacza.

 

Obok rysopisów zamieszczono zdjęcia - Glenem okazał się "syn" Chucky'ego z filmu "Laleczka Chucky: Następne Pokolenie" z 2004 r. "Porywacz" z kolei po raz pierwszy pojawił się na ekranach kin w 1988 r. W oryginalnej wersji lalka została opętana przez duszę seryjnego mordercy. Seria doczekała się sześciu sequeli, remake'u z 2019 r., a także serii gier i komiksów.

 

"Przepraszamy za wprowadzenie w błąd"

W opublikowanym oświadczeniu Departament Bezpieczeństwa zapewniał, że wiadomość o uruchomieniu alarmu została wysłana przez pomyłkę i wynikała "z nieprawidłowego działania systemu".

 

"Przepraszamy za wprowadzenie w błąd, które mogło spowodować wysłanie wiadomości. Dokładamy wszelkich starań, by podobna sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości" - zapewniono.

 

System AMBER Alert został wprowadzony w USA w 1996 r. po porwaniu i morderstwie 9-letniej Amber Hagerman w Teksasie. Jego celem jest jak najszybsze poinformowanie opinii publicznej o porwanym dziecku. System w Polsce funkcjonuje od 2013 r. pod nazwą Child Alert.

bas/sgo/ BBC, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie