Porwali i uwięzili 18-latka. Żądali okupu lub narkotyków

Polska
Porwali i uwięzili 18-latka. Żądali okupu lub narkotyków
Pixabay.com/AndrzejRembowski/Zdj. ilustracyjne
Policja zatrzymała trzech mężczyzn

Policja zatrzymała trzech mężczyzn, którzy porwali i więzili w Tarnowie 18-latka. Postawiono im zarzuty wzięcia zakładnika, wymuszenia rozbójniczego, usiłowania zabójstwa oraz uszkodzenia ciała. Decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik tarnowskiej policji Paweł Klimek, sprawcami okazali się mieszkańcy Tarnowa w wieku 18 i 26 lat oraz mieszkaniec województwa śląskiego w wieku 27 lat. Za popełnione przestępstwa grożą im co najmniej trzy lata więzienia.

 

Do zdarzenia doszło w weekend – w niedzielę wieczorem dyżurny policji w Tarnowie-Mościcach otrzymał informację, że zespół ratownictwa medycznego udzielał pomocy poszkodowanemu, który miał ranę ciętą po zaatakowaniu nożem. Po opatrzeniu mężczyzna został odwieziony przez karetkę do szpitala.

 

ZOBACZ: Porwali 18-latka i pastwili się nad nim. Powodem było 1,5 tys. zł długu

 

Poszkodowany powiedział policjantom, że został porwany, grożono mu śmiercią, a w rejonie wału przeciwpowodziowego został zaatakowany nożem przez jednego z porywaczy. Zdołał się jednak uwolnić i uciekł do najbliższej stróżówki, gdzie pracownik ochrony powiadomił służby ratunkowe.

 

Po sprawdzeniu okazało się, że ranny to 18-letni mieszkaniec Małopolski, który od dwóch dni nie pojawiał się w domu. Jego rodzina otrzymywała pogróżki i żądania wypłacenia okupu w wysokości kilkuset złotych lub przekazania narkotyków. Grożono, że jeśli żądania nie zostaną spełnione – przetrzymywany zginie.

 

W trakcie śledztwa zatrzymani zostali trzej mężczyźni w wieku 18, 26 i 27 lat. Przedstawiono im zarzuty: wzięcia zakładnika, wymuszenia rozbójniczego, usiłowania zabójstwa oraz uszkodzenia ciała. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów. Na wniosek prokuratury sąd orzekł wobec nich 3-miesięczny areszt tymczasowy

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie