Szczepienia przeciw COVID-19. Punkty szczepień

Polska
Szczepienia przeciw COVID-19. Punkty szczepień
PAP/Leszek Szymański / gov.pl
Udostępniono mapę z punktami szczepień przeciw COVID-19 w całym kraju

Na stronach rządowych udostępniono mapę z punktami szczepień przeciw COVID-19 w całym kraju. Lista jest na bieżąco aktualizowana. Od końca stycznia trwają w Polsce szczepienia populacyjne. Po tzw. grupie zero, w której byli m.in. medycy, dawkę szczepionki otrzymują seniorzy 70+.

Pełna lista punktów szczepień z podziałem na województwa dostępna jest na rządowej stronie.

15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia osób, które skończyły lat 80, zaś od 22 stycznia rejestrować mogą się również osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia rozpoczęły się 25 stycznia.

 

ZOBACZ: Kiedy przełożyć szczepienie przeciw COVID-19? Ministerstwo wyjaśnia

 

Wszystkich seniorów powyżej 70. roku życia jest w Polsce blisko 4,6 mln osób, w tym osób powyżej lat 80-ciu jest ponad 1,75 mln, a osób w wieku 70-79 lat - ponad 2,8 mln osób.

 

Mapa punktów szczepień (kliknij w wybraną lokalizację) 

 

Samorządy organizują wsparcie dot. transportu

 

Seniorzy, którzy nie są mobilni i mogą mieć trudności z dotarciem do punktu szczepień, mogą zgłaszać potrzebę transportu. Wsparcie w tym zakresie organizują samorządy. Informacje dostępne są m.in. na stronach urzędów wojewódzkich.

 

Jest kilka możliwości rejestracji na szczepienie. Zainteresowani mogą zadzwonić na infolinię 989, wysłać SMS o treści SzczepimySie pod numer 664 908 556, skorzystać z e-rejestracji lub zapisać się bezpośrednio w punkcie szczepień. Ważne, by chcąc skorzystać z ostatniej opcji, nie iść do punktu szczepień; wystarczy tam zatelefonować.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie