Nocna kontrola klubów w Gdańsku. Służby zamknęły jeden lokal

Polska
Nocna kontrola klubów w Gdańsku. Służby zamknęły jeden lokal
Zdjęcie ilustracyjne/ Pixabay
Gdańsk: służby zamknęły po kontroli jeden lokal otwarty wbrew zakazowi

Zamknięcie jednego lokalu rozrywkowego i stwierdzenie naruszenia reżimu sanitarnego w trzech innych klubach, to efekt nocnej kontroli w Gdańsku, przeprowadzonej przez policję i służby sanitarne.

Jak poinformował w sobotę asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku kontrole lokali pod kątem przestrzegania przepisów związanych z COVID-19 odbyły się w klubach i lokalach zlokalizowanych w rejonie Wrzeszcza, Moreny, Oliwy oraz centrum.

 

W kontrole nocnych klubów zaangażowani byli m.in. policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z gdańskiej komendy wojewódzkiej oraz komendy miejskiej w Gdańsku, policjanci prewencji, pracownicy inspekcji sanitarnej oraz przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 30 stycznia

 

- W wyniku przeprowadzonych kontroli wspólnie z funkcjonariuszami KAS oraz inspektorami sanitarnymi jeden z otwartych wbrew zakazowi klubów w Oliwie został zamknięty, a goście lokalu wyproszeni. W związku z wydaną decyzją administracyjną właściciel musiał zamknąć lokal. Policjanci przeprowadzili na miejscu oględziny, zabezpieczyli monitoring, dokumenty mogące stanowić dowód w sprawie oraz przesłuchali świadków. Funkcjonariusze zgromadzony podczas kontroli materiał dowodowy przekażą do prokuratury - podał Chrzanowski.

 

Ponadto w trakcie kontroli funkcjonariusze ujawnili naruszenie obowiązujących obostrzeń także w trzech innych lokalach m.in. na Morenie oraz we Wrzeszczu. W ich przypadku policja prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie.

ms/hlk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie