Klementyna Suchanow wypuszczona przez policję

Polska
Klementyna Suchanow wypuszczona przez policję
PAP/Rafał Guz
Policja zatrzymała aktywistkę, gdy ta dostała się na teren TK

Klementyna Suchanow została wypuszczona z komendy policji – ogłoszono dziś podczas kolejnych manifestacji w ramach Strajku Kobiet w Warszawie - informuje Interia. Liderka Strajku Kobiet została zatrzymana poprzedniego wieczoru.

Podczas trwającego w czwartek Warszawie protestu przeciwko wyrokowi w sprawie przepisów dotyczących aborcji trzy osoby wtargnęły na teren Trybunału Konstytucyjnego. Wśród zatrzymanych była jedna z liderek Strajku Kobiet Klementyna Suchanow.

ZOBACZ: Strajk Kobiet po protestach przed TK: spotykamy się z szeregiem utrudnień ze strony policji

 

"Klementyna Suchanow jest zatrzymana w Mińsku Mazowieckim. Jest przy niej pełnomocnik. Wszystko wskazuje na to, że spędzi noc na komendzie. To forma bezprawnej represji. Jest osobą publiczną, nie zachodzi obawa ukrycia. Przetrzymywanie jest całkowicie nieuzasadnione" - napisał na Twitterze poseł KO Michał Szczerba.

 

 

Aktywistka poinformowała, że wyszła na wolność za pośrednictwem Twittera. Policja zarzuciła jej m.in. naruszenie nietykalności policjanta, wtargnięcie na ogrodzony teren i uszkodzenie cudzego mienia.

 

Suchanow jest jedną z liderek Strajku Kobiet. Studiowała filologię polską i hiszpańską. Prowadzi badania nad życiem i twórczością Witolda Gombrowicza oraz historią i literaturą Ameryki Łacińskiej.

bas/ Interia
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie