Gang fałszerzy pieniędzy i dokumentów zatrzymany po raz drugi. Wykorzystywali te same pomieszczenia

Świat
Gang fałszerzy pieniędzy i dokumentów zatrzymany po raz drugi. Wykorzystywali te same pomieszczenia
zdj. ilustracyjne/ Pixabay/ Martaposemuckel
Fałszerze produkowali euro i dolary

Grupa fałszerzy pieniędzy i dokumentów, którą po raz pierwszy rozbito w Bułgarii w 2018 roku, została zatrzymana po raz drugi - poinformowały w piątek MSW i prokuratura. Do produkcji banknotów gang wykorzystywał te same pomieszczenia co wcześniej.

Prokuratura przeprowadziła kolejne dochodzenie w sprawie grupy fałszerzy wraz z amerykańskimi służbami specjalnymi, które jako pierwsze poinformowały stronę bułgarską o działaniach gangu.

 

Podczas operacji zatrzymano dziewięć osób, cztery z nich były aresztowane podczas poprzedniej takiej akcji.

 

ZOBACZ: Fałszowali dokumenty. Działali pod pseudonimem "Zgredek"

 

Prokurator Walentina Madżarowa oznajmiła, że najwidoczniej fałszerstwami zajmowały się "osoby, posiadające trwałe nawyki przestępcze, które jednak nie doceniły możliwości MSW i prokuratury".

 

Podrabiali euro i dolary

 

Część zatrzymanych miała już wyroki skazujące. Media w Bułgarii piszą, że skoro członkowie gangu byli na wolności i wznowili działalność, to raczej nie doceniła ich prokuratura.

 

W drukarni fałszywych banknotów, która znajdowała się w hotelu w czarnomorskim kurorcie Słoneczny Brzeg, produkowano euro i dolary, zaś dokumenty podrabiano w okolicach Płowdiw i Szumena.

 

Według MSW fałszywe pieniądze i dokumenty trafiały przeważnie na krajowy rynek, ale pojawiły się też informacje, że podrabiane euro i dolary wywożono również za granicę.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie