Fałszowali recepty, by zdobić morfinę. "Są uzależnieni od opiatów"

Polska
Fałszowali recepty, by zdobić morfinę. "Są uzależnieni od opiatów"
KPP Gniezno

Funkcjonariusze policji z Gniezna (wielkopolskie) zatrzymali cztery młode osoby, które fałszowały recepty, by zdobyć morfinę. Według policji, działali oni od marca tego roku w Poznaniu, a od sierpnia na terenie Gniezna i Wrześni.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie asp. sztab. Anna Osińska poinformowała, że zatrzymane osoby są wieku od 18 do 22 lat.

 

- Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą uzyskali informację o próbie wykupienia leku odurzającego na podstawie podrobionej recepty w jednej z gnieźnieńskich aptek. Zaalarmowani funkcjonariusze rozpoczęli działania, by ustalić sprawców przestępstwa. Na ich efekty nie trzeba było długo czekać. Kilka godzin później policjanci zatrzymali nie jedną, a cztery młode osoby: dwie 18-letnie mieszkanki powiatu poznańskiego i dwóch mieszkańców Poznania w wieku 21 i 22 lat - tłumaczyła Osińska.

 

Jak dodała policjantka pierwsza z zatrzymanych osób została ujęta tuż po wyjściu z apteki, kolejne na terenie miasta. Funkcjonariusze znaleźli przy zatrzymanych m.in. fałszywe druki recept i kilka opakowań zakupionego wcześniej leku.

 

- Jak ustalili funkcjonariusze zatrzymani są uzależnieni od opiatów. Prowadzone w tej sprawie śledztwo wykazało, że działali od marca tego roku w Poznaniu, a od sierpnia na terenie Gniezna i Wrześni. Wobec trzech zatrzymanych za oszustwa prokurator zastosował policyjny dozór, wobec czwartego - 22-latka - za oszustwa i handel narkotykami Sąd Rejonowy zastosował tymczasowy trzymiesięczny areszt - wskazała Osińska.

 

Jak dodała, za oszustwo zatrzymanym grozi nawet 8 lat więzienia, za handel narkotykami - jak w przypadku zatrzymanego 22-latka - kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

PAP

dk/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie