Chorzów: z przychodni zniknęły ampułki ze szczepionką przeciw COVID-19

Polska
Chorzów: z przychodni zniknęły ampułki ze szczepionką przeciw COVID-19
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. PAP/EPA/MARTON MONUS
Z przychodni przyszpitalnej zniknęło 15 ampułek ze szczepionką przeciwko COVID-19

15 ampułek ze szczepionką przeciwko COVID-19 zniknęło z punktu szczepień w przychodni przy Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. Policja stara się ustalić sprawcę lub sprawców kradzieży, będzie analizowała zapisy z kamer monitoringu.

St. asp. Sebastian Imiołczyk z komendy Chorzowie powiedział, że zgłoszenie w tej sprawie policjanci otrzymali w czwartek ok. godz. 16.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

 

- Zostaliśmy poinformowali przez przedstawicieli placówki, że z pomieszczenia w przychodni przyszpitalnej przy ul. Strzelców Bytomskich, w którym przechowywane są leki, miała miejsce kradzież szczepionek - powiedział policjant. Jak dodał, mundurowi ustalają świadków i zabezpieczają monitoring, zarówno szpitalny, jak i z okolicznych ulic.

 

- Zespół Szpitali Miejskich ujawnił dzisiaj brak 15 fiolek szczepionek przeciwko COVID-19, dyrekcja niezwłocznie poinformowała o tym fakcie Komendę Miejską Policji w Chorzowie. Szpital przekazał zapisy monitoringu i złożył obszerne wyjaśnienia - oświadczył rzecznik Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie Kamil Nowak. Jak dodał, placówka będzie informować o postępie prowadzonych w tej sprawie czynności.

 

Informację i kradzieży szczepionek podało wcześniej radio RMF.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie