Wypadek w Niemczech. Pięciu Polaków rannych po wybuchu kominka

Świat
Wypadek w Niemczech. Pięciu Polaków rannych po wybuchu kominka
zdj. ilustracyjne/ Facebook/ Polizei NRW Steinfurt
Śledztwo w sprawie przyczyn wypadku prowadzi lokalna policja

Pięciu Polaków zostało poważnie rannych, po tym jak w ich mieszkaniu eksplodował kominek - informuje dziennik "Münstersche Zeitung". Stan dwóch osób określany jest jako ciężki, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do wypadku doszło w niedzielę w mieście Horstmar na północy Niemiec w budynku dawnej stolarni. To tam byli zakwaterowani polscy pracownicy.

 

ZOBACZ: Wybuch w zakładzie na Śląsku. Jedna osoba nie żyje, druga jest ranna

 

Jak wstępnie ustalono, pięciu mężczyzn siedziało przy palenisku, kiedy szyba drzwiczek kominka pękła z ogromną siłą. Osoby przebywające w pomieszczeniu zostały poparzone i zranione przez odłamki szkła.

 

Wszczęto śledztwo

 

"Kiedy przybyliśmy na miejsce, w mieszkaniu unosił się dym, a poszkodowani siedzieli w szoku w pokoju" - mówił gazecie Frank Burrichter, szef zastępu straży pożarnej biorącej udział w akcji ratunkowej. Na pomoc poszkodowanym wezwano zespół ratownictwa medycznego. Do udziału w akcji zaangażowano sześć karetek pogotowia oraz śmigłowiec. 

 

Ranni zostali przewiezieni do szpitala, troje z nich prawdopodobnie opuściło lecznicę.  

 

Śledztwo w sprawie przyczyn wypadku prowadzi lokalna policja. Biegli mają ocenić czy przyczyną wybuchu były wady kominka, czy jego niewłaściwe użytkowanie.

emi/bas/ "Münstersche Zeitung"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie