Policjanci zatrzymali "szeryfa". Nie miał ważnych badań technicznych, odjechał bez mandatu

Polska
Policjanci zatrzymali "szeryfa". Nie miał ważnych badań technicznych, odjechał bez mandatu
Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie
Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali nietypowy pojazd.

Policjanci z gnieźnieńskiej drogówki zatrzymali dowód rejestracyjny nietypowego pojazdu zatrzymanego na drodze. To Ford Crown Victoria Police Interceptor. W latach 1997-2011 najczęściej wykorzystywany przez amerykańskie służby samochód. Kierowca radiowozu z USA nie miał aktualnych badań technicznych pojazdu.

Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie (woj. wielkopolskie) poinformowała, że podczas patrolowania jednej z ulic w centrum miasta policjanci zatrzymali w minioną niedzielę forda. Właścicielem pojazdu jest mieszkaniec gminy Gniezno.

 

"Szeryf" jeździł bez badań technicznych

 

Gdy funkcjonariusze sprawdzili dokumenty, okazało się, ze kierujący nie miał ważnych badań technicznych.

 

- W niedzielę policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierowcę, który prowadził użyczony mu samochód. Okazało się, że ważność badania technicznego w tym samochodzie skończyła się na początku stycznia. Dlatego kierowca otrzymał zaświadczenie, z którym może udać się do stacji kontroli pojazdów i przeprowadzić badanie - powiedziała polsatnews.pl asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

 

Funkcjonariusze udzielili kierowcy pouczenia. - Na kierowcę nie został nałożony mandat karny - powiedziała rzeczniczka gnieźnieńskiej policji.

 

 

Gnieźnieńska policja przypomniała kierowcom, by pamiętali o obowiązku posiadania aktualnych badań.

 

Dowód rejestracyjny może być również zostać zatrzymany, jeżeli samochód ma źle ustawione światła, posiada dodatkowe światła bez wymaganej homologacji, nieprzepisowo przyciemnione szyby, nadmiernie zużyty bieżnik opon.

 
Policjant może zabrać dokument, gdy następuje wyciek płynów eksploatacyjnych z silnika, jest niesprawny hamulec, występują usterki układu kierowniczego, zbyt głośno pracuje układ wydechowy, pojazd emituje za dużo spalin i w wielu innych okolicznościach - ostrzegają funkcjonariusze.
 
 
Ulubione auto policjantów i taksówkarzy
 

Koncern Ford Motor Company zaprzestał definitywnie produkcji modelu Crown Victoria po 32 latach. Ostatni egzemplarz zjechał z taśmy 15 września 2011 roku i trafił do odbiorcy w Arabii Saudyjskiej.

 

ZOBACZ: Częstochowa. Wiózł 23 tony płyt wiórowych. Kierował mając 3 promile

 

- Auto ma 5,4 m długości - powiedziała polsatnews.pl asp. sztab. Anna Osińska. Najdłuższym, produkowanym seryjnie samochodem osobowym był jak dotąd najprawdopodobniej Cadillac serii 75, wytwarzany w latach 1974-1976. Miał 6,4 m długości.

 

Samochód był w USA popularny jako radiowóz dla policji i innych służb bezpieczeństwa. Model kupowali także taksówkarze.

msl/sgo/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie