Policja opublikowała zdjęcia z kradzieży. Rodzicie rozpoznali na nich swoje dzieci

Polska
Policja opublikowała zdjęcia z kradzieży. Rodzicie rozpoznali na nich swoje dzieci
Policja w Białymstoku
Nastolatków na zdjęciach rozpoznali rodzice

Rodzice rozpoznali na zdjęciu opublikowanym przez białostocką policję swoich nastoletnich synów, podejrzanych o kradzież ze sklepu puszki z datkami na cel charytatywny. Wcześniej policja przekazała mediom do publikacji zdjęcie z nagrania monitoringu. Obaj 15-latkowie staną przed sądem dla nieletnich.

O zatrzymaniu podejrzanych o kradzież puszki z datkami przeznaczonymi na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy poinformował w środę rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

 

Jak podał, pierwszego z nastolatków zidentyfikował na nagraniu jego ojciec i przyszedł z nim do jednego z miejskich komisariatu. W przypadku drugiego z 15-latków zrobiła to matka, która przyprowadziła syna do komendy miejskiej.

 

Ukradli puszkę WOŚP

 

Obaj podejrzani o kradzież staną przed sądem rodzinnym i nieletnich.

 

Zdjęcie z sobotniego zapisu monitoringu, na którym widać dwóch młodych ludzi w sklepie spożywczym, policja przekazała mediom w miniony poniedziałek, z prośbą o publikację.

 

ZOBACZ: Ukradł puszkę WOŚP. Próbował uciekać przed policją

 

Chodziło o kradzież w jednym ze sklepów na osiedlu Antoniuk. Jeden z nastolatków miał odsłoniętą twarz, drugi był w maseczce zasłaniającej nos i usta, obaj na głowach mieli kaptury.

 

Policja nie podaje, ile przypuszczalnie w puszce było pieniędzy i czy udało się je odzyskać.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie