Ukradł puszkę WOŚP. Próbował uciekać przed policją

Polska
Ukradł puszkę WOŚP. Próbował uciekać przed policją
KPP Piaseczno

Policjanci zatrzymali 47-latka, który w jednym ze sklepów ukradł wystawioną puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mężczyzna pieniądze przeznaczone na leczenie chorych dzieci wydał na alkohol - poinformował w czwartek nadkom. Jarosław Sawicki z KPP w Piasecznie.

Jak przekazał policjant, do kradzieży doszło w Konstancinie-Jeziornie. Do jednego ze sklepów wbiegł mężczyzna i skradł znajdującą się tam puszkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Uciekał przed policją 

 

Samo zajście oraz drogę ucieczki sprawcy zarejestrowały kamery monitoringu. - Dzięki temu policjanci z tamtejszego komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami straży miejskiej natychmiast rozpoczęli poszukiwania - wyjaśnił nadkom. Jarosław Sawicki.

 

Dodał, że niedługo potem na ulicy Warszawskiej mężczyzna został rozpoznany przez funkcjonariuszy. Podjął jeszcze próbę ucieczki, lecz po chwili był już w rękach policjantów.

 

ZOBACZ: Ukradł auto, na miejscu kradzieży zostawił... portfel

 

Funkcjonariusze odzyskali puszkę, ale już bez pieniędzy, które miały być przeznaczone na leczenie chorych dzieci. - Okazało się, że 47-latek zdążył je wydać na alkohol. Został zatrzymany - poinformował Sawicki.

laf/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie