Dworczyk: padł dobowy rekord liczby szczepień w Polsce

Polska
Dworczyk: padł dobowy rekord liczby szczepień w Polsce
PAP/Jakub Kaczmarczyk

"Dziś we wszystkich punktach w kraju zaszczepiono 118 915 pacjentów. To dobowy rekord od początku procesu szczepień w Polsce" - poinformował na Twitterze szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

"Dziś we wszystkich punktach w kraju zaszczepiono 118 915 pacjentów. To dobowy rekord od początku procesu szczepień w Polsce. Łącznie zaszczepiliśmy już pierwszą dawką przeszło 775 tys. osób. Dziękujemy wszystkim, którzy udowadniają, że #NarodowyProgramSzczepień działa" - przekazał szef KPRM Michał Dworczyk. 

Minister zdrowia podkreśla, że "mamy zagwarantowany dostęp do ok. 85 mln dawek, co pozwoli na zaszczepienie ok. 50 mln osób".

 

"Jesteśmy w pełni zabezpieczeni" - ocenił na Twitterze Adam Niedzielski. 

 

We wtorek odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych poświęcone Narodowemu Programowi Szczepień.

 

- Poza Konfederacją wszyscy stawiamy sobie ten sam cel, czyli sprawne zaszczepienie jak największej części populacji w naszym kraju, bo to jedyny sposób, żeby walczyć z pandemią - poinformował Dworczyk po spotkaniu w KPRM.

jo/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie