Hiszpania. Ponad 700 urzędników i polityków miało zaszczepić się poza kolejnością

Świat
Hiszpania. Ponad 700 urzędników i polityków miało zaszczepić się poza kolejnością
PAP/EPA/Sergio G. Canizares / POOL
W grupie osób zaszczepionych poza kolejnością dominują politycy

W ciągu pierwszego miesiąca od rozpoczęcia szczepień przeciwko Covid-19 w Hiszpanii zaszczepiło się poza kolejnością ponad 700 urzędników oraz polityków, wykorzystując sprawowane przez siebie stanowiska lub znajomości - poinformował w środę dziennik "El Mundo".

Z szacunków madryckiej gazety wynika, że wśród osób, które przyjęły szczepionkę niezgodnie z obowiązującymi procedurami, są również działacze związków zawodowych, a także oficerowie służb mundurowych, w tym policji, żandarmerii i wojska.

 

"El Mundo" zauważa jednak, że wśród ponad 700 osób, które zaszczepiły się poza kolejnością, zdecydowanie dominują politycy. Odnotowuje, że do środy jedynie dziewięciu z nich zostało zdymisjonowanych.

 

ZOBACZ: Ponad milion zaszczepionych osób w Polsce

 

W gronie osób, które nie miały prawa zaszczepić się przeciwko Covid-19 w styczniu byli m.in. szefowie służby zdrowia regionów Ceuty i Murcji, a także dowódca hiszpańskiej armii. Wszyscy oni zostali w ostatnich dniach zdymisjonowani.

 

W pierwszej fazie szczepienia w Hiszpanii obejmują pracowników opieki zdrowotnej, podopiecznych domów spokojnej starości i pacjentów cierpiących na poważne choroby.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie