Atak nożownika w Niemczech. Trzy osoby ciężko ranne

Świat
Atak nożownika w Niemczech. Trzy osoby ciężko ranne
fot. PAP/EPA/PEDRO DE OLIVEIRA
Niemcy: nożownik zaatakował w pobliżu dworca we Frankfurcie; trzy osoby ciężko ranne

We wtorek rano mężczyzna zaatakował nożem kilka osób w pobliżu głównego dworca kolejowego we Frankfurcie nad Menem w Niemczech - informują policja i media. Trzy ciężko ranne ofiary przewieziono do szpitali; sprawcę, którego motywy pozostają na razie niejasne, schwytano.

"Szybko zatrzymano osobę, podejrzaną o zranienie kilku osób" - poinformowała na Twitterze frankfurcka policja. Dodano, że dokładne okoliczność zdarzenia są badane i nie ma już zagrożenia dla mieszkańców.

 

ZOBACZ: Atak nożownika w Paryżu. Podejrzany "nie mógł znieść" karykatur Mahometa

 

 

Do ataku doszło około godz. 9 rano w położonej przy głównym dworcu kolejowym dzielnicy Bahnhofsviertel - informuje portal lokalnego nadawcy publicznego Hessenschau. Powołując się na źródła w policji portal podaje, że sprawca zranił cztery osoby, z czego trzy ciężko. Rannych przewieziono do pobliskich szpitali.

Na miejscu pracują służby 

Miejsce, w którym doszło do zdarzenia, zostało otoczone i zabezpieczone przez policję, pracują tam technicy kryminalistyczni - relacjonuje Hessenschau.

 

 

Motywy ataku pozostają niejasne; według świadków sprawca ranił przypadkowe ofiary, policja nie wyklucza jednak, że atakujący mógł znać ofiarę - pisze dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Uzupełnia, że według świadków mężczyzna mógł działać pod wpływem narkotyków.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie