Warszawa: kolejne awarie sieci grzewczej. Ciepła nie ma w kilkunastu budynkach

Polska
Warszawa: kolejne awarie sieci grzewczej. Ciepła nie ma w kilkunastu budynkach
Polsat News
To kolejna awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie w ostatnich dniach

W poniedziałek nastąpiły kolejne przerwy w dostawach ciepła w stolicy - najpierw poinformowano o problemach w rejonie ul. Puławskiej 107, które powinny zostać usunięte do godz. 20. Od około godz. 12:00 problemy mają także mieszkańcy okolic ul. Dzielnej oraz Elekcyjnej. Razem z wcześniejszą awarią ciepła nie ma w szesnastu budynkach.

Jak przekazała w poniedziałek Veolia Energia Warszawa od godz. 10:20 w rejonie ul. Puławskiej nastąpiła przerwa w dostawach ciepła. Awaria dotyczy budynków przy ul. Bielawskiej, Merliniego, Puławskiej 107B, 107D i 107E. Jej usunięcie planowane jest do godz. 20:00.

 

Od godz. 11:50 ciepła nie ma także przy ul. Anielewicza 7 i 9, Dzielnej 2, 4, 6, Pawiej 4 oraz Zamenhofa 5 i 7. Usunięcie tej drugiej awarii planowane jest do godz. 17.

 

Problemy z ogrzewaniem i ciepłą wodą od godz. 11.30 mają też mieszkańcy ul. Elekcyjnej 37, ul. Bitwy pod Lenino 1 oraz Górczewskiej 91. Przywrócenie dostaw ciepła ma nastąpić tam do godz. 17.

 

W stolicy w ciągu ostatnich dni wystąpiło już kilka awarii sieci ciepłowniczej. Tylko w czwartek nastąpiła przerwa w dostawach ciepła również w rejonie ul. Brązowniczej 1B, ul. Kondratowicza 49, w rejonie Al. Komisji Edukacji Narodowej 46 oraz Gagarina, Nabielaka, Sułkowickiej i Tatrzańskiej.

 

ZOBACZ: Warszawa: PGNiG winny awarii ciepłowniczej na Pradze? Veolia o szczegółach

 

W środę wieczorem ogrzewania nie miały z kolei cztery budynki w okolicy ul. Zagłoby oraz po dwa przy ul. Keniga i Orląt Lwowskich, we wtorek - kilkadziesiąt budynków w rejonie ul. Tynieckiej i ul. Jagiellońskiej, a w zeszły poniedziałek siedem budynków w rejonie ul. Solec.

 

Natomiast w ubiegły piątek po uszkodzeniu rury sieci ciepłowniczej na ul. Jagiellońskiej ogrzewania nie było w ponad 60 praskich budynkach, później tego dnia do awarii doszło też na Kabatach, a jej skutki dotknęły prawie 20 budynków. Do kolejnej awarii sieci ciepłowniczej doszło także w sobotę na ul. Jagiellońskiej, krótko po naprawie poprzedniej.

dk/wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie