Keira Knightley mówi "nie" rozbieranym scenom, reżyserowanym przez mężczyzn

Kultura
Keira Knightley mówi "nie" rozbieranym scenom, reżyserowanym przez mężczyzn
commons.wikimedia/Andrea Raffin/CC BY-SA 3.0

"Czuję się bardzo nieswojo próbując przedstawić męski punkt widzenia w filmach" - przyznała aktorka Keira Knightley. 35-letnia Brytyjka znana m.in. z filmów takich jak "Księżna", "Pokuta" oraz serii "Piraci z Karaibów" zapewniła, że nie ma zamiaru rozbierać się, ani odgrywać scen seksu w filmach wyreżyserowanych przez mężczyzn.

Po urodzeniu dwójki dzieci, Keira Knightley dodała do swojej umowy klauzulę mówiącą o tym, że nie wystąpi nago w filmie. Zapis był jednym z tematów rozmowy aktorki z reżyserką Lulu Wang i dziennikarką Diane Solway w ramach podcastu "Channel Connects".

 

Brytyjka zapewniła, że czuje się niekomfortowo, gdy próbuje wpisać się w "męski punkt widzenia w filmach".

 

ZOBACZ: Aktor zastrzelony. Był znany z filmów Spike'a Lee

 

Aktorka dodała, że ma dość "okropnych scen seksu", gdzie "smarują cię oliwką, a cała ekipa pochrząkuje". Jednocześnie zapewniła, że rozumie, że niektórzy reżyserzy "potrzebują kogoś, kto będzie wyglądał atrakcyjnie", ale ona sama nie jest już tym zainteresowana.

"Jestem zbyt próżna"

- Jestem zbyt próżna. Moje ciało jest po urodzeniu dwójki dzieci i wolałabym nie stać nago przed grupą mężczyzn - zaznaczyła.

 

Knightley zdradziła, że byłaby w stanie rozebrać się w filmie tylko w jednym przypadku - w przypadku, gdy za kamerą usiadłaby kobieta-filmowiec.

 

- Gdybym zaangażowała się w projekt pokazujący drogę macierzyństwa i akceptacji własnego ciała, to byłabym w stanie zrealizować go jedynie z reżyserką - zapewniła.

Kariera od najmłodszych lat

Keira Knightley zaczęła grać w i serialach, jako dziecko. Sławę przyniosła jej seria "Piraci z Karabiów" i rola Elizabeth Swan. Aktorka znana jest również z filmów takich jak: "Duma i Uprzedzenie", "Pokuta" i "Gra Tajemnic". Ostatnim projektem, w którym można było zobaczyć aktorkę jest oparty na faktach film "Niepokorna miss".

 

ZOBACZ: Zmarł aktor Jeremy Bulloch. Był znany z roli Boby Fetta

 

Od 2013 r. jest żoną Jamesa Rightona. Para ma dwie córki: 5-letnią Edie i roczną Delilahę.

bas/ Deadline, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie