Będzie poluzowanie obostrzeń? "Żadne decyzje nie zapadły"

Polska
Będzie poluzowanie obostrzeń? "Żadne decyzje nie zapadły"
PAP/Grzegorz Momot
Premier Mateusz Morawiecki

- Żadne decyzje w sprawie obostrzeń nie zapadły - powiedział w poniedziałek po południu w rozmowie z polsatnews.pl rzecznik rządu Piotr Müller, dementując tym samym informacje radia RMF o luzowaniu restrykcji.

Jak podało dziś radio RMF, we wtorek premier Mateusz Morawiecki ma ogłosić częściowe poluzowanie obostrzeń. Od 1 lutego otwarte miałyby zostać galerie handlowe, częściowo otwarte mogłyby być także hotele - dla 25 lub 50 proc. klientów. 

 

Rzecznik rządu dementuje jednak te informacje. - Żadne decyzje w sprawie obostrzeń nie zapadły - powiedział w rozmowie z polsatnews.pl Piotr Müller. 

 

- To nie jest jeszcze czas na luzowanie obostrzeń - ocenił w poniedziałek główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Jego zdaniem znoszenie ograniczeń powinno nastąpić po zaszczepieniu zdecydowanej większości osób powyżej 70. roku życia.

 

Kiedy poluzowanie obostrzeń?

 

- Jeśli liczba zakażeń będzie na tym samym poziomie, a sytuacja w Europie nie będzie się gwałtownie zmieniać, to możemy mówić o lutym jako o miesiącu, w którym będzie można powoli otwierać zamknięte branże - poinformowała w w piątek w Polsat News Olga Semeniuk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Chodzi m.in. o hotele, siłownie i sklepy wielkopowierzchniowe.

 

jo/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie