Zgon zaszczepionego przeciw Covid-19 w Oleśnicy. "Był osobą bardzo schorowaną"

Polska
Zgon zaszczepionego przeciw Covid-19 w Oleśnicy. "Był osobą bardzo schorowaną"
PAP/EPA/SEBASTIAO MOREIRA
"Mówimy na razie o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia" - tłumaczy rzecznik resortu zdrowia

Nie ma obecnie potwierdzenia, by śmierć mężczyzny z Oleśnicy, zaszczepionego przeciw Covid-19 była spowodowana koronawirusem, czekamy na ostateczną weryfikację przez lekarza - powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zgon mężczyzny z Oleśnicy został ujęty w rządowym raporcie dotyczącym niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Rząd publikuje bieżące raporty dotyczące niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP).Oficjalna definicja NOP mówi, że jest to zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19.

 

W najnowszym raporcie NOP z 23 stycznia, dostępnym na tej stornie, znalazła się informacja, że 20 stycznia w Oleśnicy odnotowano zgon mężczyzny. W opisie tej informacji wskazano, że pacjent miał: "gorączkę, spadek ciśnienia tętniczego, tachykardię, trzy razy wzywano ZRM (Zespół Ratownictwa Medycznego - red.)". Zaznaczono, że pacjenta nie hospitalizowano, nastąpiło zatrzymanie krążenia, a w konsekwencji zgon.

 

"Czekamy na ostateczną weryfikację przez lekarza"

 

- Nie ma obecnie potwierdzenia, by śmierć była spowodowana Covidem-19 - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz odnosząc się do tej sprawy.

 

ZOBACZ: Ginekolog o szczepieniach przeciw COVID-19 dla ciężarnych

 

- Mówimy na razie o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia - wyjaśnił. Podkreślił jednocześnie, że pacjent był osobą "bardzo schorowaną". "Czekamy na ostateczną weryfikację przez lekarza" - zaznaczył rzecznik

ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie