Napad na kantor i postrzelenie dwóch osób. Zarzuty dla 35-latka

Polska
Napad na kantor i postrzelenie dwóch osób. Zarzuty dla 35-latka
Polsat News
Jakub D. napadł na kantor handlujący Bitcoinami i złotem w centrum Olsztyna, w piątek po godz. 19.

Prokurator przedstawił 35-letniemu Jakubowi D. zarzut usiłowania zabójstwa dwóch osób z użyciem broni palnej i dokonanie rozboju - chodzi o piątkowy napad na kantor w centrum Olsztyna. Podejrzany przyznał się do winy - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny.

Prokurator Krzysztof Stodolny poinformował w niedzielę, że o napad na kantor, do którego doszło w piątek wieczorem, podejrzany jest 35-letni Jakub D. Mężczyzna postrzelił dwoje pracowników kantoru - jedna osoba jest ranna w brzuch, druga w klatkę piersiową. Stodolny podał, że stan obu ranionych z ostrej broni osób jest poważny.

 

Zarzuty dla Jakuba D.

 

- Jakubowi D. prokurator przedstawił dziś zarzut usiłowania zabójstwa dwóch osób przy użyciu broni palnej oraz dokonanie rozboju z użyciem broni palnej, w wyniku którego dokonał on zaboru złotych monet o wartości 440 tys. zł - podał Stodolny. Prokurator poinformował, że Jakub D. przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia, które będą teraz weryfikowane.

 

ZOBACZ: Napadli na kantorowca pod Warszawą, uciekając utknęli w korku. Zaczęli taranować auta, padły strzały

 

- Zaprzeczył, że działał z zamiarem zabójstwa pracowników kantoru - podał Stodolny.

 

WIDEO: Zarzuty dla podejrzanego o napad na kantor

  

Zatrzymany po kilkunastu godzinach

 

Jakub D. napadł na kantor handlujący Bitcoinami i złotem w centrum Olsztyna, w piątek po godz. 19. Policja urządziła blokadę dróg w mieście i zabezpieczyła monitoringi. Po kilkunastu godzinach, w sobotę przed południem, policjanci z pionu kryminalnego komendy wojewódzkiej policji zatrzymali w Bydgoszczy Jakuba D. Pierwotnie podawano, że "jest to osoba mogąca mieć związek ze sprawą". Dopiero po przedstawieniu zarzutów D. potwierdzono, że zatrzymano sprawcę napadu na kantor.

 

- Policjantom operacyjnym, którzy tak szybko ustalili sprawcę napadu i zatrzymali go należą się wielkie, ogromne słowa uznania i podziękowania. Wykonali doskonałą pracę - podkreślił prokurator Stodolny. Policja w sobotę podawała, że sprawca napadu może być niebezpieczny dla innych.

 

Prokurator Stodolny poinformował, że prowadzący sprawę prokurator już przygotowuje wniosek o areszt Jakuba D., który do sądu zostanie złożony w poniedziałek rano.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie