Okradli warszawski kantor. Przewiercili ścianę, zrobili dziurę w sejfie

Polska
Okradli warszawski kantor. Przewiercili ścianę, zrobili dziurę w sejfie
Polsat News
Weszli z tyłu przez okno, potem przewiercili dziurę w ścianie w toalecie. Weszli przez nią do kantoru, a następnie zrobili dziurę w sejfie

Nieznani sprawcy włamali się do restauracji w centrum Warszawy, sąsiadującą z kantorem wymiany walut. Przewiercili ścianę i po rozpruciu sejfu mogli ukraść nawet ok. 1 mln zł w różnych walutach.

Do kradzieży z włamaniem do jednego z kantorów przy ul. Świętokrzyskiej w stolicy doszło w Święta Bożego Narodzenia. Nie było wówczas nikogo w restauracji i sąsiadującym z nią kantorze. - O włamaniu dowiedziałem się od razu po świętach. Rano kolega przyszedł otworzyć kantor i wtedy zauważył, że zostaliśmy okradzeni - powiedział właściciel kantoru Piotr Rysztak.

 

ZOBACZ: Napad na kantor w Krośnie Odrzańskim

 

Opowiedział też, że sprawcy włamali się od strony restauracji. - Weszli z tyłu przez okno, potem przewiercili dziurę w ścianie w toalecie. Weszli przez nią do kantoru, a następnie zrobili dziurę w sejfie - dodał właściciel kantoru.

 

Nie chciał powiedzieć, ile dokładnie sprawcy ukradli, ale "jest to łącznie kilkaset tysięcy złotych". Z nieoficjalnych informacji wynika, że mogło to być łącznie ok. 1 mln zł.

 

"Poszedł dym i później było ciemno"

 

- Od razu kolega zadzwonił na policję, która między innymi zabezpieczyła u nas nagranie z monitoringu - wskazał Piotr Rysztak, który dodał, że od dzielnicowego dowiedział się, że w Wigilię około godziny 21 ktoś w pobliżu kantoru słyszał pracującą wiertarkę. - Na kamerach było widać jak w pierwszy dzień świąt poszedł dym i później było ciemno. Widocznie wtedy musieli się dostać do środka - powiedział.

 

ZOBACZ: Napadli na kantorowca pod Warszawą, uciekając utknęli w korku. Zaczęli taranować auta, padły strzały

 

- Mogę potwierdzić, że prowadzimy czynności dotyczące kradzieży z włamaniem. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Śródmieście-Północ" - powiedział we wtorek rzecznik śródmiejskiej policji nadkom. Robert Szumiata.

 

Z kolei rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński podkreślił, że śledztwo jest w toku. - Trwają czynności mające na celu ustalenie sprawców przestępstwa - dodał.

msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie