James Bond przegrywa z koronawirusem. Pandemia pogrąża kina

Kultura
James Bond przegrywa z koronawirusem. Pandemia pogrąża kina
Polsat News
Operatorzy kin, producenci i dystrybutorzy filmowi z nadzieją myślą o przyszłym miesiącu i szczególnej dacie - 14 lutego

James Bond przegrywa z koronawirusem. Premiera najnowszego filmu o agencie 007 ponownie przeniesiona. Film o wymownym tytule "Nie czas umierać" miał ukazać się w kinach w kwietniu. Premierę przeniesiono trzeci raz. Jednak produkcji, które wciąż czekają, jest wiele a straty filmowców rosną.

Premiera najnowszego filmu o Bondzie z powodu pandemii została przesunięta po raz trzeci. "Nie czas umierać" ma pojawić się w kinach 8 października.

 

- Dla wszystkich dystrybutorów w Polsce problemem jest brak premier, które dystrybutorzy przesunęli na bliżej nieokreśloną przyszłość - mówi Aleksandra Lau-Wyzińska z MAX-FILM.

 

"To zawsze magiczne miejsce"

 

25. część kultowego cyklu pierwotnie miała mieć premierę w kwietniu ubiegłego roku. Na ten film i inne premiery czekają widzowie w całej Polsce.

 

- Brakuje mi po prostu takiej rozrywki, bo lubiłam ze znajomymi wychodzić - zaznacza jedna z rozmówczyń reportera "Wydarzeń".

 

ZOBACZ: Zaremba: zostawmy kina i teatry w spokoju, to nie tam się tłoczą

 

- Kino to zawsze było takie magiczne miejsce. Nieważne, czy to był dobry film czy zły, czy poważny, czy komedia, to jednak to wspólne przeżywanie emocji było zawsze ważne. I myślę, że na tym polega ta moc kina. Nigdzie indziej popcorn, choć niektórym to przeszkadza, nie smakuje tak dobrze - podkreśla Radek Nałęcz z Muzo.fm.

 

WIDEO: zła sytuacja polskich kin

  

 

Kina otwarte w Walentynki? Na to liczą operatorzy

 

Smaku na pewno dodaje dobry repertuar - a tego - widzowie mogą być pewni.

 

- Mamy trzy bardzo różne filmy, m.in. komedię akcji "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" - historię o Zdzisławie Najmrockim w gwiazdorskiej obsadzie - opowiada Anna Żak z Cyfrowego Polsatu (Dział Produkcji Filmowej).

 

ZOBACZ: "No Time To Die". Premiera nowego filmu o Bondzie znów przesunięta

 

Operatorzy kin, producenci i dystrybutorzy filmowi z nadzieją myślą o przyszłym miesiącu i szczególnej dacie - 14 lutego.

 

- Widzowie nie zawodzą i chodzą. Kina zawsze są pełne ludzi w Walentynki i, miejmy nadzieję, że 14 lutego będą otwarte. Wszyscy na to czekamy - podkreśla Żak.

 

Kina - te małe i duże - wciąż jednak pozostają zamknięte.

ac/sgo/ "Wydarzenia"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie