Śmierć noworodka w Piotrkowie Trybunalskim. Rodzice pod wpływem alkoholu

Polska
Śmierć noworodka w Piotrkowie Trybunalskim. Rodzice pod wpływem alkoholu
Zdjęcie ilustracyjne/ Polsat News
Łódzkie: nie żyje trzytygodniowe dziecko, rodzice byli pijani

Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim (Łódzkie) bada okoliczności i przyczyny śmierci noworodka. Zatrzymano rodziców trzytygodniowego chłopca, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że do śmierci niemowlaka miało dojść w nocy z wtorku na środę w mieszkaniu przy ul. Przemysłowej w Piotrkowie Trybunalskim.

 

ZOBACZ: Noworodek zginął od uderzenia w głowę. Areszt dla 17-letniej matki z Łęczycy

 

Nad ranem rodzice chłopca 27-letnia Monika P. i jej partner Michał K. po przebudzeniu stwierdzili, że dziecko, które spało razem z nimi, nie daje oznak życia.

Rodzice byli pijani 

- Na miejsce zostało wezwane pogotowie oraz policja. Na ciele dziecka nie stwierdzono obrażeń - przekazała rzeczniczka piotrkowskiej prokuratury Magdalena Czołnowska-Musioł. Zatrzymano rodziców, którzy byli pod wpływem alkoholu. Pobrano od nich krew do badań na zawartość środków odurzających.

 

ZOBACZ: Dramat w Świdnicy. Pijani rodzice zmarłego noworodka z zarzutami

 

- Przeprowadzone badania zawartości alkoholu we krwi dały wynik pozytywny u obojga rodziców - u Moniki P. - 0,21 mg/l, a u Michała K. 0,27 mg/l. Śledztwo zostało wstępnie zakwalifikowane jako nieumyślne spowodowanie śmierci z art. 155 kodeksu karnego – dodała rzeczniczka.

 

Za ten czyn grozi do pięciu lat więzienia. Przebieg i przyczyny zdarzenia mają pomóc ustalić wyniki sekcji zwłok dziecka. To może mieć też wpływ na zasadność przedstawienia zarzutów.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie