Pijana matka przewróciła wózek z małym dzieckiem. Miała ponad 3 promile

Polska
Pijana matka przewróciła wózek z małym dzieckiem. Miała ponad 3 promile
KPP Bełchatów
Matka usłyszała zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo usłyszała 41-latka, która w Zelowie (woj. łódzkie), po pijanemu prowadziła wózek z rocznym dzieckiem. Dziewczynka wypadła na ulicę. Dziecko jest pod opieką ciotki - powiedziała w czwartek nadkom. Iwona Kaszewska z policji w Bełchatowie.

Przechodzień zareagował na widok pijanej kobiety, która przewróciła wózek z dzieckiem w nocy na jednej ulic w Zelowie. 25-letni mężczyzna zaopiekował się roczną dziewczyną. Dziecku nic się nie stało.

 

Przewróciła się z wózkiem

 

- Zgłoszenie dotyczyło pianej kobiety, która pod swoją opieką miała małe dziecko. Upadła, przewracając również spacerówkę, z której wypadło małe dziecko. Policjanci zastali na miejscu świadka zdarzenia, który trzymał na ręku roczną dziewczynkę. 25-latek zaopiekował się dzieckiem, dopilnował, aby dziewczynka czuła się bezpiecznie - relacjonowała nadkomisarz Iwona Kaszewska z bełchatowskiej policji.

 

ZOBACZ: Pijana matka wypadła z okna, pod opieką miała 3-letnie dziecko

 

- W tym czasie matka dziecka próbowała wstać, tracąc cały czas równowagę - dodała. Badanie wykazało w jej organizmie blisko 3 promile alkoholu. 41-latka została zatrzymana.

 

Grozi jej 5 lat więzienia

 

Dziecko przewieziono do szpitala w Łasku na rutynowe badania. Obecnie, decyzją sądu, dziewczynka została oddana pod opiekę swojej cioci.

 

Matka usłyszała zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Grozi jest kara do 5 lat więzienia. Prokurator objął podejrzaną policyjnym dozorem. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie