Ogromna fabryka konopi w centrum Londynu. Pierwszy taki przypadek

Świat
Ogromna fabryka konopi w centrum Londynu. Pierwszy taki przypadek
Pixaby/rexmedlen

Londyńscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich w samym sercu miasta. Plantatorzy hodowali krzewy w jednej z kamienic w dzielnicy City of London. To pierwsza w historii plantacja w tej części miasta.

Funkcjonariusze odnaleźli 826 roślin w kamienicy przy Throgmorton Street w biznesowej dzielnicy City Of London. W okolicy znajduje się m.in siedziba Brytyjskiego Banku Centralnego, Giełda Papierów Wartościowych oraz liczne historyczne budynki. 

 

ZOBACZ: Wielka Brytania: ciało kobiety w walizce. Policja potwierdza, że to Polka

 

Krzewy były trzymane w piwnicy. Przechodnie informowali policjantów o charakterystycznym zapachu, który czuć było w sąsiedztwie.  Funkcjonariusze weszli do budynku z nakazem przeszukania.

 

Aresztowane dwie osoby

 

Według informacji policji to pierwsza tego typu plantacja w tej historycznej części Londynu. Ze względu na pandemię większość pracowników dzielnicy City of London zostaje w domach, więc lokalizacja stała się dogodna dla nielegalnych plantatorów. 

 

- Niewątpliwie plantacja powstała w odpowiedzi na mniejszą liczbę ludzi, którzy mogli zauważyć jakąkolwiek niezwykłą aktywność - powiedział dla CNN detektyw Andy Spooner, który prowadzi śledztwo. Policjanci aresztowali dwie osoby. 

dsk/prz/ CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie