Lech Wałęsa założył kanał na YouTube. "Będę podawał tylko znaną mi prawdę"

Polska
Lech Wałęsa założył kanał na YouTube. "Będę podawał tylko znaną mi prawdę"
Facebook/Lech Wałęsa
Lech Wałęsa założył kanał na YouTube

Lech Wałęsa poinformował w mediach społecznościowych, że zdecydował się na założenie własnego kanału na YouTube. Były prezydent chce pokazywać prawdę na temat swojej politycznej działalności. - Między innymi odnoszę się do propagandy, jaką robi telewizja Kurskiego - stwierdził.

Lecha Wałęsa od wielu lat jest aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych. Teraz zdecydował się pójść krok dalej i założył swój kanał w serwisie YouTube. 

 

"To jest adres, gdzie są i będą zamieszczane materiały moim zdaniem najbliższe prawdy" - napisał na Facebooku Wałęsa. Do wpisu dołączył link do swojego nowego kanału. 

 

"To nie jest wybielanie się"

 

"To co wypisują i głoszą w wolnych mediach co niektórzy, to nie mieści się w zdrowej głowie. Dlatego wybaczcie mi, będę jako świadek wielu zdarzeń do znudzenia WIELOKROTNIE podawał dowody, dokumenty i świadków" - dodał były prezydent.
 
 
"To nie jest tłumaczenie się, to nie jest wybielanie się. Przysięgam że będę podawał tylko znaną mi prawdę" - zapewnił. 

 

 

Póki co na kanale byłego prezydenta opublikowano 19 filmów. Wkrótce materiałów ma być więcej.

 

- Sprawdzam sobie teraz różne miejsca, rozmaite filmy z różnych spotkań i jestem sam zadziwiony, że ja tego nie widziałem. W związku z tym jeśli ja nie widziałem, to inni jeszcze bardziej nie widzieli. Chcę im to pokazać - wyjaśnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Wałęsa.

 

"Jako świadek pokazuję dokumenty i prawdę"

 

Wałęsa zadeklarował, że w filmach publikowanych na jego kanale zostanie pokazana m.in. prawdziwa historia "Nocnej zmiany", kiedy odwołano rząd Jana Olszewskiego. - Jako świadek pokazuję dokumenty i prawdę. Między innymi odnoszę się do propagandy, jaką robi telewizja Kurskiego. On przywłaszczył sobie moją kasetę, przerobił i puszcza to jako "Nocną zmianę". Niech wyjaśni, w jaki sposób nabył moją taśmę i dlaczego ją przerobił, na jakiej zasadzie. Też się go o to zapytam, ale trochę później - mówi Wirtualnym Mediom były prezydent. 

 

ZOBACZ: Wałęsa: trzeba było przekonać pokonanych do przyjaźni

 

Kanał Wałęsy zasubskrybowało do tej pory ponad 800 osób. 

 

- Zamysł jest taki, że puszczę trochę informacji, zainteresuję młodzież, jak wyglądała prawda, a nie te kłamstwa Kurskiego. Tam jest dużo kłamstwa - podsumował Wałęsa. 

dk/sgo/ polsatnews.pl, wirtualnemedia.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie