Budowa Centrum Chorób Rzadkich. Fundacji Polsat pomoże sieć Plus

Polska
Budowa Centrum Chorób Rzadkich. Fundacji Polsat pomoże sieć Plus
Polsat News
Klinika ma powstać do końca marca

Fundacja Polsat, która od lat wspiera dzieci walczące z chorobami rzadkimi, wybuduje Centrum Chorób Rzadkich przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Pomoże w tym operator sieci Plus, który do wpłat na rzecz budowy centrum dołoży swoją część.

Szacuje się, że na choroby rzadkie cierpią trzy miliony Polaków, a zdecydowaną większość chorych stanowią dzieci. Zazwyczaj zmagają się oni nie tylko z bólem czy niepełnosprawnością, ale także z długim czasem oczekiwania na prawidłową diagnozę oraz niewystarczającą opieką lekarską. Często nie stać ich na bardzo drogie leki.

ZOBACZ: Jubileusz działalności Fundacji Polsat. Od 25 lat pomaga chorym dzieciom

 

Fundacja Polsat, która dzięki wieloletniemu wsparciu dzieci cierpiących na choroby rzadkie doskonale zna problemy i potrzeby małych pacjentów, zdecydowała się zbudować Centrum Chorób Rzadkich w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

 

WIDEO: Trwa budowa Centrum Chorób Rzadkich w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.  

  

 

Darowizna za darowiznę 

 

By to niezwykle potrzebne miejsce powstało jak najszybciej, do akcji charytatywnej włączył się Plus. Klienci operatora otrzymali SMS-a zachęcającego do wsparcia budowy centrum. Zasada wspólnej pomocy jest prosta: wystarczy wejść na stronę Fundacji Polsat, do 28 lutego 2021 r. wpłacić dowolną darowiznę na zbiórkę Fundacji Polsat dotyczącą budowy Centrum Chorób Rzadkich w Instytucie Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka. Plus przekaże natomiast na rzecz Fundacji darowiznę od siebie. 


Efekty wspólnego zaangażowania widoczne będą w ciągu najbliższych miesięcy - klinika ma powstać do końca marca.

 

Polsat
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie