Prezydent Andrzej Duda pogratulował Joe Bidenowi

Polska
Prezydent Andrzej Duda pogratulował Joe Bidenowi
Archiwum Polsat News
Prezydent RP Andrzej Duda

Moje najszczersze gratulacje dla prezydenta Joe Bidena, który został 46. prezydentem USA. Panie Prezydencie, nie mogę się doczekać naszej bliskiej współpracy nad dalszym wzmocnieniem polsko-amerykańskiego partnerstwa strategicznego - napisał na Twitterze prezydent Polski Andrzej Duda.

Demokrata Joe Biden został w środę przed Kapitolem zaprzysiężony na 46. prezydenta USA. 78-latek jest następcą Republikanina Donalda Trumpa. Jest drugim katolikiem i najstarszą osobą w historii, która obejmuje najwyższy urząd w Stanach Zjednoczonych.

 

ZOBACZ: Joe Biden 46. prezydentem USA. Wydanie specjalne programu "Dzień na świecie"

Z tej okazji na Twitterze pogratulował mu polski prezydent Andrzej Duda. "Moje najszczersze gratulacje dla prezydenta Joe Bidena, który został 46. prezydentem USA. Panie Prezydencie, nie mogę się doczekać naszej bliskiej współpracy nad dalszym wzmocnieniem polsko-amerykańskiego partnerstwa strategicznego. Boże błogosław Polskę, Boże błogosław Amerykę" - napisał. 

 

 

Biden został zaprzysiężony przez prezesa Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych USA Johna Robertsa w chwilę przed południem czasu waszyngtońskiego (godz. 18 w Polsce) na zewnątrz Kapitolu.

 

Wcześniej Biden wraz z żoną Jill Biden i Harris z mężem - Dougiem Emhofem uczestniczyli w towarzystwie najbliższej rodziny i przyjaciół w mszy w katolickiej katedrze św. Mateusza Ewangelisty w Waszyngtonie. Homilię wygłosił jezuita, ojciec Kevin O'Brien, który przyjaźni się z Bidenem - informuje stacja NBC. 

pgo/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie