350 tys. złotych dla 19-latki za błąd medyczny. Czekała na wyrok 15 lat

Polska
350 tys. złotych dla 19-latki za błąd medyczny. Czekała na wyrok 15 lat
Polsat News
Według biegłych lekarz rodzinny nie wykonał u dziecka całej diagnostyki

Sąd Okręgowy w Kaliszu przyznał 19-letniej kobiecie 350 tys. zł zadośćuczynienia za błąd medyczny popełniony przez przychodnię lekarską w Nowych Skalmierzycach 15 lat temu - poinformowała rzecznik prasowy kaliskiego sądu Edyta Janiszewska.

Janiszewska powiedziała, że przychodnia, w której pracował lekarz oraz ubezpieczyciel mają pokryć też koszty sądowe w wysokości 19 tysięcy złotych.

 

ZOBACZ: Zlekceważyli pieprzyk, miała czerniaka. Szpital zapłaci 800 tys. zł za śmierć przez błąd lekarski

 

- Sąd obciążył przychodnię odpowiedzialnością na przyszłość. Proces leczenia w tym zdarzeniu nie został zakończony i coś może się jeszcze pojawić. Jest to zabezpieczenie dla pokrzywdzonej na poczet przyszłych chorób z tym związanych, które nie ujawniły się w trakcie wydawania wyroku - powiedziała sędzia Edyta Janiszewska.

 

WIDEO: 350 tys. zł zadośćuczynienia za błąd medyczny

  

Zawał i udar

 

Do zdarzenia doszło w 2006 roku w przychodni lekarskiej w Nowych Skalmierzycach k. Kalisza. Do lekarza rodzinnego zgłosili się rodzice z 4-letnią wówczas córeczką, informując o swoich obawach dotyczących zdrowia dziecka.

 

Ostatecznie czterolatka trafiła na oddział kardiologiczny kaliskiego szpitala, gdzie stwierdzono zawał mięśnia sercowego. Kilka dni później dziewczynka doznała udaru, który spowodował paraliż i niedowład prawej strony ciała.

 

ZOBACZ: Pół roku więzienia dla lekarki z Olsztyna. Na jej dyżurze zmarło dziecko

 

Sprawa trafiła do sądu, gdzie w sprawie wypowiedzieli się biegli. Stwierdzili, że lekarz rodzinny nie wykonał u dziecka całej diagnostyki.

 

Pozwani nie przyznali się do błędu. Wyrok jest nieprawomocny.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie