Wypadek z udziałem trzech pojazdów. Są ofiary śmiertelne

Polska
Wypadek z udziałem trzech pojazdów. Są ofiary śmiertelne
Polsat News
Dwie osoby zginęły w wypadku na dk 22; droga zablokowana

Po wypadku z udziałem trzech pojazdów jest zablokowana droga krajowa nr 22 na wysokości Wełmina w Lubuskiem. Dwie osoby poniosły w nim śmierć. Na miejscu pracują służby ratownicze i policja - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. W chwili zdarzenia panowały trudne warunki atmosferyczne.

Do wypadku doszło we wtorek, około godz. 6:30, na odcinku drogi krajowej nr 22 między Gorzowem Wlkp. a Strzelcami Krajeńskimi - to jej 78. kilometr.

 

Brały w nim udział dwa samochody osobowe i tir. Policja nie wyklucza, że doszło do zderzenia czołowego na prostym odcinku szosy.

 

ZOBACZ: Podkarpacie: śmiertelny wypadek w Bliznem. Nie żyją dwie osoby

 

- Zbieramy dowody i je zabezpieczamy, aby wyjaśnić wszystkie okoliczności tej tragedii - zapewnił Polsat News mł. asp. Tomasz Bartos z Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

 

WIDEO: Wypadek z udziałem trzech pojazdów. Są ofiary śmiertelne

  

"Na drodze mogło być bardzo ślisko"

 

Jak dodał, warunki atmosferyczne we wtorkowy poranek były bardzo trudne. - W nocy obficie padał śnieg. Obecnie temperatura oscyluje wokół zera, ale wczoraj termometry wskazywały minus 10 stopni, więc na drodze mogło być ślisko - mówił.

 

ZOBACZ: Dolnośląskie: zderzenie pięciu samochodów, jedna osoba nie żyje

 

Gdy na miejscu wypadku zjawili się strażacy, okazało się, że dwie osoby są zakleszczone w aucie. - Ewakuowano je z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych, ale ze względu na ich stan, nie podjęto działań ratowniczych. Strażacy zabezpieczyli teren działań - powiedział Paweł Kaczmarczyk ze straży pożarnej w Strzelcach Krajeńskich.

 

W zdarzeniu śmierć poniosły dwie osoby jadące autem. Droga krajowa nr 22 może być zablokowana przez kilka godzin; policjanci wyznaczyli objazdy i kierują ruchem.

ms/wka/ polsatnews.pl, Polsat News, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie