Poronin: pociąg zderzył się z samochodem. Nie jeżdżą składy do Zakopanego

Polska
Poronin: pociąg zderzył się z samochodem. Nie jeżdżą składy do Zakopanego
polsatnews.pl

We wtorek rano pociąg osobowy relacji Gdynia – Zakopane uderzył na przejeździe w Poroninie (woj. małopolskie) w samochód osobowy. Stało się to kilka kilometrów od końcowej stacji. Siła uderzenia była tak duża, że auto wpadło do rowu. Jego kierowca trafił do szpitala. Tor kolejowy do Zakopanego jest zablokowany.

Do zderzenia doszło około godz. 8.30 na przejeździe bez rogatek w Poroninie. Jak powiedział dyżurny zakopiańskiej straży pożarnej, poszkodowany kierowca nie doznał poważnych obrażeń. Sam zdołał wyjść z rozbitego pojazdu.

 

Pierwszej pomocy udzielił mu przejeżdżający trasą ratownik medyczny. Następnie poszkodowany został zabrany karetką do szpitala.

 

ZOBACZ: Kolejowi związkowcy chcą spowolnić pociągi. Tłumaczą, że chodzi o bezpieczeństwo

 

W miejscu, gdzie doszło do wypadku, istnieje tzw. czarny punkt. Informuje on kierowców o niebezpieczeństwie i zdarzających się w przeszłości wielu niebezpiecznych zdarzeniach.

 

Wstrzymany ruch pociągów do Zakopanego

 

Pociągiem TLK Karpaty z Gdyni do Zakopanego nr 53170 podróżowało ponad 30 osób, w tym troje dzieci. 

 

Na miejscu policja wyjaśnia okoliczności wypadku. Ruch kolejowy na odcinku Poronin - Zakopane jest wstrzymany. Przewoźnicy zapewnili zastępcze autobusy - informują PKP Polskie Linie Kolejowe.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie