Napad na konwojenta w Łodzi. Łupem mogły paść 3 mln zł

Polska
Napad na konwojenta w Łodzi. Łupem mogły paść 3 mln zł
Polsat News
Policja apeluje do świadków rozboju o kontakt.

Nieznani sprawcy napadli w sobotę po godzinie 18 na konwojenta, który odbierał pieniądze ze sklepów w Łodzi. Mężczyzna został pobity, a napastnicy zabrali pieniądze, które miał w walizce. Zniknęły także worki z gotówką z samochodu, którym jeździł. Policja poszukuje świadków przestępstwa.

Zaatakowany konwojent był nieuzbrojony i nie miał wsparcia. Samodzielnie odbierał pieniądze z placówek handlowych, gdy w sobotę po godz. 18 przy ul. Ogrodowej w Łodzi doszło do napadu. Sprawcami byli najprawdopodobniej dwaj mężczyźni.

 

Obezwładniony konwojent

 

- 16 stycznia około godz. 18 przez jednym ze sklepów przy ul. Ogrodowej w Łodzi nieznani sprawcy zaatakowali konwojenta, który wychodził z utargiem. Po jego obezwładnieniu i doprowadzeniu do stanu bezbronności ukradli pieniądze, które przewoził - powiedziała Polsat News podkomisarz Aneta Sobieraj z łódzkiej policji.

 

Reporter Polsat News dowiedział się, że łup to utarg z kilku placówek handlowych.

 

ZOBACZ: Napad na sklep monopolowy. Sterroryzował pracowników... pistoletem zabawką

 

Po zabraniu walizki z pieniędzmi złodzieje splądrowali samochód konwojenta i zabrali z niego worki z gotówką. Nieoficjalnie wiadomo, że zginęły około 3 mln zł.

 

WIDEO. Napad na konwojenta w Łodzi

  

 

- Policja poszukuje świadków przestępstwa. Apelujemy do osób, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców o kontakt z Komendą Miejska Policji w Łodzi. Może to być kontakt osobisty lub telefoniczny, nawet pod numerem 112. Zapewniamy anonimowość - powiedziała policjantka.

 

Uczęszczane skrzyżowanie

 

Do rozboju doszło na jednym z głównych skrzyżowań, niedaleko centrum handlowego Manufaktura. Według reportera Polsat News miejsce to jest uczęszczane mimo zamknięcia sklepów wielkopowierzchniowych z powodu pandemii.

 

Sprawcom rozboju grozi od 2 do 12 lat więzienia.

hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie