Pobili ekspedientkę i ukradli pieniądze. Brutalny napad na sklep na Śląsku

Polska
Pobili ekspedientkę i ukradli pieniądze. Brutalny napad na sklep na Śląsku
KPP w Będzinie
Policja opublikowała nagranie z kamer monitoringu

Policjanci poszukują dwóch mężczyzn, którzy w miniony weekend podczas napadu na sklep w Psarach w powiecie będzińskim (Śląskie) pobili do nieprzytomności ekspedientkę i zabrali pieniądze.

Będzińska policja zamieściła na stronie internetowej nagranie z kamer monitoringu, umieszczonych w sklepie, prosząc o informacje, umożliwiające ustalenie tożsamości bandytów.

 

ZOBACZ: Groził ekspedientce bronią. Pogoniła go mopem [WIDEO]

 

Do rozboju doszło w niedzielę po 23. w sklepie przy ul. Wiejskiej. "W chwili, gdy 50-letnia ekspedientka zamykała sklep, wtargnęła do niego dwójka przestępców. Młodzi mężczyźni dotkliwie pobili kobietę, a następnie skradli pieniądze znajdujące się w sklepie" - opisuje będzińska komenda.

 

  

 

Jak dodaje policja, sprawcy rozboju rozmawiali "ze wschodnim akcentem". Pobita do nieprzytomności kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Mężczyźni zarejestrowani przez kamery mają zasłonięte twarze, jeden ma na głowie kaptur, drugi – czapkę. Policja liczy, że mimo tego uda się ich zidentyfikować.

 

ZOBACZ: Napad na starsze małżeństwo w lesie. Kobietę ranili nożem, mężczyźnie odebrali broń

 

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców rozboju, policja prosi o pilny kontakt pod numerami telefonu (32) 36 80 266, (32) 36 80 255 lub z najbliższą jednostką policji pod numerami alarmowymi 112 i 997. Informacje można również przekazać za pomocą poczty elektronicznej dyzurny@bedzin.ka.policja.gov.pl, a także anonimowo za pomocą formularza "Powiadom nas" zamieszczonego stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Będzinie.

 

Będzińscy policjanci proszą także o kontakt osoby, które w niedzielę 20 grudnia ok. 23 przejeżdżały ulicą Wiejską w Psarach i mają w samochodach wideorejestratory, które nagrały przechodzących drogą dwóch młodych mężczyzn.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie