Napad z bronią w ręku na sklep w Oświęcimiu. Napastnika powstrzymali klienci

Polska
Napad z bronią w ręku na sklep w Oświęcimiu. Napastnika powstrzymali klienci
Zdj. ilustracyjne/PxHere/Public Domain
Napastnik grożąc ekspedientce bronią, zażądał wydania wszystkich pieniędzy

Klienci obezwładnili i zatrzymali 49-latka, który napadł z bronią w ręku na jeden ze sklepów w Oświęcimiu (woj. małopolskie). Napastnik trafił w ręce policji. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w środę, 30 grudnia, na peryferiach Oświęcimia. Po zmroku do jednego ze sklepów spożywczych w mieście wszedł zamaskowany mężczyzna, który grożąc ekspedientce bronią, zażądał wydania wszystkich pieniędzy.   

 

Pomogli klienci

 

Chwilę później do sklepu wszedł mężczyzna, który widząc co się dzieje, próbował obezwładnić napastnika i wytrącić mu broń z ręki. Wywiązała się szamotanina, w trakcie której do sklepu weszło kolejnych czterech klientów, którzy błyskawicznie pomogli unieszkodliwić 49-latka.

 

ZOBACZ: Napadł na sklep z kuchennym nożem. Obezwładnił go właściciel [WIDEO]

 

Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali mężczyznę. Funkcjonariusze zabezpieczyli również rewolwer gazowy, którym groził ekspedientce.

 

Policja Małopolska
 

Napastnik usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. Za rozbój z użyciem broni grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Podziękowania od policjantów

 

Policjanci z Oświęcimia podziękowali klientom sklepu za pomoc w ujęciu napastnika. 

 

"Ogromne podziękowania za wyjątkowo odważne działanie należą się panu Tomaszowi, który błyskawicznie zareagował, przerywając działanie sprawcy. Wzorowym zachowaniem wykazali się również panowie: Maciej, Damian, Tobiasz i Rafał, którzy pomogli w ujęciu napastnika. W efekcie tak sprawnej, wspólnej, obywatelskiej interwencji sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku" - napisano na stronie oświęcimskiej policji.  

dk/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie