Wyrzucił psa przez okno. Został zatrzymany przez policję

Polska
Wyrzucił psa przez okno. Został zatrzymany przez policję
KMP Łomża
Podlaskie: mieszkaniec Łomży wyrzucił psa przez okno

Zarzut znęcania się nad psem i jego zabicia postawiła prokuratura 33-letniemu mieszkańcowi Łomży (Podlaskie). Z ustaleń policji wynika, że z okna mieszkania na czwartym piętrze wyrzucił on szczeniaka, który nie przeżył upadku.

W poniedziałek do sądu trafił wniosek o trzymiesięczny areszt wobec podejrzanego - wynika z informacji uzyskanych przez PAP w Prokuraturze Rejonowej w Łomży.

 

ZOBACZ: Zawinął psa w dwa worki i utopił go w kanale. Zarzuty dla 19-latka

 

 

Podlaska policja podała w komunikacie, że w minioną sobotę łomżyńscy funkcjonariusze otrzymali informację o martwym psie znalezionym obok jednego z bloków; pojawiły się przypuszczenia, że zwierzę zostało wyrzucone przez okno. Na klatce schodowej tego bloku mundurowi usłyszeli odgłosy awantury; okazało się, że dochodzą z mieszkania na czwartym piętrze.

Miał ponad 2,5 promila alkoholu

Drzwi otworzyła policjantom bardzo zdenerwowana kobieta, która powiedziała, że mieszkający z nią mężczyzna od ponad miesiąca znęcał się nad psem, którego mieli w domu. Polegało to m.in. na tym, że stawiał on szczeniaka na parapet. Tym razem, gdy 42-letnia kobieta próbowała psa bezpiecznie z tego miejsca zabrać, mężczyzna jej nie pozwolił, a zwierzaka wyrzucił przez okno.

 

ZOBACZ: Kraków: dostawca jedzenie rozjechał gołębie. Odpowie przed sądem

 

33-letni łomżanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Prokuratura postawiła mu zarzut znęcania się nad zwierzęciem, a następnie zabicia go. Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, grozi za to do trzech lat więzienia; w przypadku działania ze szczególnym okrucieństwem - do pięciu lat. Prokuratura wystąpiła do sądu o areszt dla podejrzanego.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie