Kraków: dostawca jedzenie rozjechał gołębie. Odpowie przed sądem

Polska
Kraków: dostawca jedzenie rozjechał gołębie. Odpowie przed sądem
Straż Miejska w Krakowie

Rowerowy dostawca jedzenia odpowie przed sądem za rozjechanie dwóch gołębi na Rynku Głównym w Krakowie. Mężczyznę ujęli strażnicy miejscy dzięki podglądowi z monitoringu. "Wydawało się, że już nie uda się go namierzyć, nagle znów pojawił się na ekranie. Właśnie zsiadł z roweru przy ulicy Grodzkiej i wszedł do restauracji" - przekazali funkcjonariusze.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie. Operator dyżurujący przy monitoringu miejskim zobaczył na jednym z monitorów, jak rozpędzony kurier z jedzeniem wjechał prosto w gołębie, a następnie oddalił się bez zatrzymania.

 

- Po godzinie kurier rowerowy został namierzony dzięki kamerom, gdy zsiadł z jednośladu i wszedł do jednej z restauracji na ul. Grodzkiej - poinformowała w niedzielę rzeczniczka krakowskiej straży miejskiej Edyta Ćwiklik.

 

WIDEO: Dostawca jedzenia rozjeżdża gołębie w Krakowie

  

 

Strażnicy myśleli, że go nie namierzą. "Nagle pojawił się na ekranie"

 

Mężczyznę zatrzymali strażnicy miejscy, którzy doprowadzili go do komisariatu policji. Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

 

ZOBACZ: Wrocław. Zwłoki mężczyzny w mieszkaniu. Pilnował ich jenot

 

"Mijała godzina od zdarzenia i gdy wydawało się, że już nie uda się go namierzyć, nagle znów pojawił się na ekranie. Właśnie zsiadł z roweru przy ulicy Grodzkiej i wszedł do restauracji. Szybkie info do dyżurnego, potem do najbliższego patrolu i już po chwili strażnicy byli w środku" - podała krakowska Straż Miejska.
 
Jak dodali funkcjonariusze, "mężczyzna był tak zaskoczony pojawieniem się funkcjonariuszy, że nie stawiał żadnego oporu".
wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie