Bosak: rząd na masową skalę dodrukowuje pieniądze po to, żeby rozdawać

Polska
Bosak: rząd na masową skalę dodrukowuje pieniądze po to, żeby rozdawać
Polsat News
Poseł Konfederacji Krzysztof Bosak

W tej chwili rząd próbuje odgrywać dobrodzieja wobec wybranych branż, czy wobec całego społeczeństwa, do którego jest ta propaganda adresowana, dodrukowując pieniądze - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.

- W naszej ocenie ze wszystkich danych z państw europejskich już jasno w tej chwili wynika, że nie widać jasnego związku pomiędzy rozwojem epidemii a stosowaniem obostrzeń gospodarczych- powiedział Bosak. Poseł dodał, że gastronomia czy branża sportowa są marginesem całej sfery życia społecznego.

 

- Spotykamy się  codziennie w miejscach pracy, w środkach komunikacji, w punktach usługowych. Uważamy, że jest niesprawiedliwe uderzenie akurat w kilka wybranych branż po to, żeby pokazać, że rząd coś w tej sprawie robi. Rząd powinien swoje siły koncentrować nie na zamykaniu branż, a następnie dawkowaniu im kroplówki w postaci pomocy finansowej. Rząd powinien swoje siły koncentrować na systemie ochrony zdrowia, który został niestety w ostatnich miesiącach sparaliżowany - powiedział. 

 

Stan wyjątkowy? "W żadnym wypadku"

 

Krzysztof Bosak ocenił, że "działaniami rządu, wbrew temu co rząd chciałby sygnalizować społeczeństwu, nie rządzi żadna logika". - Nie niszczmy ludziom życia pod pretekstem szantażu emocjonalnego, że przez to będą umierali inni. Jeżeli w tej chwili ktoś umiera, to dlatego, że jest niewydolność w systemie ochrony zdrowia. I ludzie umierają także na inne choroby niż ten nieszczęsny Covid - dodał. 

 

ZOBACZ: Branża fitness mówi "nie" i otwiera część klubów

 

Poseł dopytywany przez Bogdana Rymanowskiego o ponad 130 przedsiębiorców, którzy otworzyli swoją działalność mimo obostrzeń, powiedział: "widać, że przedsiębiorcy są zachowawczy". - Gdyby było dużo, to by dziesiątki tysięcy przedsiębiorców przystąpiło do tego, ale zupełnie mnie to nie dziwi, bo są zastraszani - dodał. 

 

- Założony przez liderów Konfederacji (...) Kongres Polskiego Biznesu organizuje zbiórkę publiczną na pomoc prawną dla przedsiębiorców, którzy w ten sposób są represjonowani przez nieprawomocnie wprowadzone ograniczenia - powiedział Bosak. 

 

Dopytywany czy Konfederacja domaga się wprowadzenia stanu wyjątkowego odparł: "w żadnym wypadku". - Na obecnym etapie domagamy się po prostu powrotu do normalnego życia społecznego - dodał. 

 

- Obostrzenia nakładane przez rząd są nie tylko niesprawiedliwe, ale i niekonstytucyjne. Rząd w dodatku swoimi kolejnymi działaniami udowadnia, że nie szanuje prawa - ocenił poseł. 

 

"Pieniądze podatnika dawno temu się skończyły"

 

Bosak opowiedział również o "ustawie antylockdownowej". - Nasza ustawa zawiera uchylenie obecnych ograniczeń działalności gospodarczej, wycofanie przepisów przymuszających do zwrotu pomocy publicznej tych, którzy obostrzenia naruszyli, wycofanie przepisów umożliwiających odmawianie pomocy tym, którzy zaczynają normalnie prowadzić swoje interesy - powiedział. 

 

ZOBACZ: Włodzimierz Czarzasty zakażony koronawirusem. "Uciekałem przed tym świństwem prawie rok"

 

Jak dodał, "rząd w tej chwili na masową skalę po prostu dodrukowuje pieniądz po to, żeby rozdawać". - To już nie są pieniądze podatnika, pieniądze podatnika dawno temu się skończyły. W tej chwili rząd próbuje odgrywać dobrodzieja wobec wybranych branż, czy wobec całego społeczeństwa, do którego jest ta propaganda adresowana dodrukowując pieniądze - powiedział. 

 

WIDEO: Krzysztof Bosak w "Gościu Wydarzeń"

  

Czy Krzysztof Bosak się zaszczepi?

 

Na koniec Bogdan Rymanowski zapytał posła Bosaka, czy zamierza się zaszczepić, kiedy nadejdzie jego kolej. - Do pewnego momentu odpowiadałem na to pytanie, natomiast natężenie pytań o to, w jaki sposób kto dba o swoje zdrowie jest tak wysokie, że stwierdziłem, że nie będę o tym mówił, ponieważ jest to później wykorzystywane. Nie ma żadnej potrzeby, żeby ktokolwiek się tym interesował, w jaki sposób dbam o swoje zdrowie, bo nie jestem w tej dziedzinie autorytetem - powiedział. 

 

- Moje zdanie w tej sprawie nie jest istotne. Nie mam wykształcenia medycznego - dodał. 

 

Wcześniejsze odcinki "Gościa Wydarzeń" można obejrzeć TUTAJ.

pgo/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie