Wyłowiono ciało z Zalewu Kamieńskiego. To jeden z poszukiwanych rybaków

Polska
Wyłowiono ciało z Zalewu Kamieńskiego. To jeden z poszukiwanych rybaków
Pixaby/zibik
Wyłowiono ciało z Zalewu Kamieńskiego

Odnaleziono ciało jednego z dwóch rybaków, którzy wypłynęli na Zalew Kamieński - poinformował w sobotę rzecznik Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Drugi mężczyzna został uznany za zaginionego.

Poszukiwania dwóch rybaków na Zalewie Kamieńskim rozpoczęły się przed godz. 15, gdy do Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa (SAR) zadzwonił zaniepokojony syn jednego z nich. Jak przekazał w sobotę rzecznik SAR Rafał Goeck, mężczyźni wypłynęli o godz. 7, ale nie wrócili na umówioną godzinę do przystani w Sierosławiu (Zachodniopomorskie).

 

W poszukiwaniach brała udział Brzegowa Stacja Ratownicza w Dziwnowie, a także policja i strażacy, wykorzystano m.in. śmigłowiec ratowniczy. Jeden z mężczyzn został odnaleziony - był nieprzytomny i nie oddychał. Pomimo akcji reanimacyjnej ratowników SAR i strażaków, nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych.

 

ZOBACZ: Kolizja kontenerowców. Trwają poszukiwania marynarzy

 

W trakcie poszukiwań - jak przekazał rzecznik - odnaleziono także obróconą do góry dnem łódź, którą przy pomocy policji przyholowano do brzegu. Drugi z mężczyzn został uznany za zaginionego. Aktywne poszukiwania trwały do godz. 17:30. Akcja została zakończona

dsk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie