Szczecin: wagony uciekały z jadącego pociągu. Zablokowały przejazdy kolejowe

Polska
Szczecin: wagony uciekały z jadącego pociągu. Zablokowały przejazdy kolejowe
Zdj. ilustracyjne, fot. PKP PLK
Za zabezpieczenie pociągu odpowiadał przewoźnik - poinformowało PKP PLK

Od pociągu towarowego jadącego przez Szczecin kolejno odłączały się wagony, blokując przejazdy kolejowe. Utrudnienia dla kierowców trwały przez ponad dwie godziny. - Skład nie przewoził niebezpiecznych materiałów - zapewnił polsatnews.pl przedstawiciel PKP Polskich Linii Kolejowych. Jak dodał, wyjaśnieniem incydentu zajmie się specjalna komisja.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 13:00. Pociąg towarowy, należący do przewoźnika CTL Logistics, pokonywał odcinek linii kolejowej nr 406 między Szczecinem Skolwin a Policami. 

 

Wówczas od składu zaczęły odłączać się kolejne wagony. "Uciekinierzy" zatrzymali się w obrębie dwóch przejazdów kolejowych w Szczecinie, uniemożliwiając kierowcom ich pokonanie. Dzieli je około kilometra.

 

ZOBACZ: Kolejowa katastrofa widmo. Encyklopedie milczą, mówić zaczęli świadkowie

 

- W takiej sytuacji wagony automatycznie wyhamowały. Nie było zagrożenia - zapewnił polsatnews.pl Bartosz Pietrzykowski z PKP PLK.

 

Ponad dwie godziny utrudnień

 

Jak dodał, feralny pociąg nie wiózł niebezpiecznych materiałów, a za ich zabezpieczenie odpowiadał przewoźnik. Utrudnienia w ruchu zakończyły się ponad 2 godziny później; wówczas pociąg wznowił jazdę w kierunku Polic.

 

- Szczegóły incydentu wyjaśni komisja - dodał Pietrzykowski. 

 

ZOBACZ: Warszawa: Aleje Jerozolimskie zamknięte podczas modernizacji średnicy kolejowej

 

Linia kolejowa nr 406 w całości przebiega na terenie województwa zachodniopomorskiego. Poruszają się nią jedynie składy towarowe, a pociągi pasażerskie wjeżdżają tam jedynie w nagłych wypadkach.

 

Poza szlakami znajdującymi się w górach, 406 jako jedyna posiada "górski" charakter, ponieważ przecina Wyżynę Szczecińską. 

wka/sgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie