Mężczyzna "surfował"... na dachu autobusu jadącego tunelem

Świat
Mężczyzna "surfował"... na dachu autobusu jadącego tunelem
YouTube/Memo Goen
Nietypowa podróż została zarejestrowana w tunelu Tiergarten we ubiegły wtorek (12 stycznia) około godz. 15

Nieodpowiedzialne zachowanie jednego z pasażerów uchwyciło oko kamery. Mężczyzna "surfował" na dachu autobusu przejeżdżającego przez tunel. Firma transportowa przestrzega przed takimi podróżami i zapowiada kroki prawne - informuje serwis "Berliner Zeitung".

Zamieszczony na YouTube film trwa 29 sekund. Na nagraniu widać mężczyznę podróżującego na dachu pojazdu BVG (Berliner Verkehrsbetriebe) - czyli przedsiębiorstwa komunikacji publicznej w Berlinie. W momencie, kiedy na drodze "surfera" pojawia się sygnalizacja świetlna, bohater wideo schyla się, by ją ominąć. 

 

ZOBACZ: Na elektrycznym wózku inwalidzkim pędził ulicami Wrocławia

 

Nietypowa podróż została zarejestrowana w berlińskim tunelu Tiergarten we wtorek około godz. 15. Wideo nagrała kamera samochodu jadącego za autobusem. Jak donoszą niemieckie media, nie wiadomo, kto dokładnie uwiecznił "wyczyn" mężczyzny i czy zdarzenie nie było zaplanowane.

 

Mogło dojść do "masowego wypadku" 

BVG odniosło się do zamieszczonego w sieci materiału. Niemieckie przedsiębiorstwo  przestrzega przed naśladowaniem takiego zachowania. Co więcej, zaznacza, że mogło dojść do "masowego wypadku".  - Kierowca autobusu nie miał szans tego zauważyć - podkreśla Petra Nelken, rzeczniczka prasowa BVG.

 

ZOBACZ: Pijany rowerzysta śpieszył się do dziewczyny. Jechał autostradą A4, bo posłuchał nawigacji

 

Serwis "Berliner Zeitung" przypomina, że w przeszłości w stolicy Niemiec dochodziło już do podobnych incydentów. Głównie celem takich "surferów" są pociągi.  Jedną z zakończonych tragicznie podróży jest sprawa z 2016 roku. 22-latek zginął podczas jazdy na dachu metra w Berlinie. 

ms/zdr/ berliner-zeitung.de
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie