Kierowca autobusu uratowała życie pasażerowi. W porę zareagowała

Polska
Kierowca autobusu uratowała życie pasażerowi. W porę zareagowała
PKM Gliwice
Kierowca PKM w Gliwicach uratowała życie pasażerowi

Czujność kierującej autobusem Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Gliwicach wzbudził podejrzliwie zachowujący się pasażer. Gdy na miejscu pojawili się strażnicy miejscy okazało się, że mężczyzna zamierzał popełnić samobójstwo - informuje "Dziennik Zachodni".

Jak relacjonuje "Dziennik Zachodni", Anna Korsieko, kierowca PKM Gliwice, podczas swojego dyżuru na linii 126 Trynek - Łabędy zauważyła, że jeden z pasażerów dziwnie się zachowuje, nie wysiada na przystankach, patrzy przygnębiony w okno. 

 

- Już mój poprzednik powiedział mi, żebym zwróciła uwagę na tego staruszka, bo przejechał z nim całą trasę. Podeszłam do mężczyzny. Na wszystkie pytania odpowiadał: tak. Nie czuć od niego było alkoholu. Miał laskę, a potem okazało się, że utykał na nogę - opowiadała dziennikarzom.

 

ZOBACZ: Autobus zawiózł do szpitala pasażerkę, która straciła przytomność. Nie było wolnej karetki

Kobieta wezwała na miejsce strażników miejskich. Ci dowiedzieli się, że starszy mężczyzna planował popełnić samobójstwo. Zajął się nim zespół ratownictwa medycznego.

 

- To niesamowita historia. Naszej pani Annie należą się największe pochwały - przyznał Patryk Kostrzewski, kierownik działu ruchu autobusowego w gliwickim PKM.

 

"Ta sytuacja pokazuje wszystkim, by mieć oczy szeroko otwarta. Szczególnie w okresie pandemii rośnie liczba osób z problemami psychicznymi, depresją, myślami samobójczymi" - zauważa gazeta.

emi/zdr/ Dziennik Zachodni
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie