Jacek Sasin zakażony koronawirusem

Polska
Jacek Sasin zakażony koronawirusem
Polsat News
Wicepremier Jacek Sasin jest zarażony koronawirusem

Wicepremier Jacek Sasin ma pozytywny wynik na Covid-19, ale czuje się dobrze – poinformował w czwartek rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych Karol Manys. Jak dodał, Sasin przebywa w domu.

Jacek Sasin był na kwarantannie po raz pierwszy w marcu, gdy zarażenie koronawirusem wykryto u ministra środowiska Michała Wosia. W kolejnej był w maju, ponieważ w czasie roboczego spotkania z przedstawicielami górniczych związków zawodowych miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Trzeci raz wicepremier trafił na kwarantannę w sierpniu po spotkaniu zespołu ds. spraw górnictwa, na którym była osoba zakażona koronawirusem. 

 

Po raz ostatni wicepremier na kwarantannę trafił w październiku, kiedy okazało się, że Przemysław Czarnek ma pozytywny test na koronawirusa.

 

Pierwsze informację o chorobie wicepremiera Sasina podało radio RMF FM. 

 

Ponad 9 tys. zakażeń

 

W czwartek resort zdrowia poinformował o 9 436 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej na Mazowszu – 1231. Zmarło łącznie 381 osób – podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia.

 

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą województw: mazowieckiego (1231), wielkopolskiego (1058), kujawsko-pomorskiego (993), pomorskiego (878), zachodniopomorskiego (788), śląskiego (727), warmińsko-mazurskiego (690), łódzkiego (554), dolnośląskiego (463), lubelskiego (403), małopolskiego (337), podlaskiego (291), lubuskiego (288), opolskiego (235), podkarpackiego (233) i świętokrzyskiego (164).

 

MZ podało również, że 103 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

 

ZOBACZ: Testowanie nauczycieli przed powrotem do szkół. Ok. 1200 zakażonych

 

Z powodu COVID-19 zmarły 92 osoby, natomiast 289 z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

 

"W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów" - wskazano w raporcie dziennym.

 

Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce osiągnęła 1 414 362, z czego 32 456 zmarło.

zdr/ RMF FM, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie