Zaatakował nożem w hostelu w Warszawie. Trzy dni ukrywał się przed policją

Polska
Zaatakował nożem w hostelu w Warszawie. Trzy dni ukrywał się przed policją
Komenda Stołeczna Policji
Mężczyzna był już wcześniej notowany i ośmiokrotnie przebywał w zakładzie karnym

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 35-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa - poinformowała w środę rzeczniczka wolskiej policji komisarz Marta Sulowska. Dodała, że mężczyzna był od niedzieli poszukiwany po awanturze w jednym z warszawskich hosteli, gdy ranił innego mężczyznę nożem. Został zatrzymany na warszawskich Włochach.

Z informacji przekazanych przez Komendę Stołeczną wynika, że informacja o awanturze w pokoju jednego ze stołecznych hosteli na Woli wpłynęła ok. godz. 16. W zajściu miało brać udział dwóch mężczyzn, jeden z nich w trakcie awantury wyciągnął nóż i ranił drugiego w plecy. Mężczyzna z raną kłutą trafił do szpitala. 

 

ZOBACZ: Atak nożownika na Śląsku. Cztery razy ugodził kobietę, lądował śmigłowiec LPR

 

Jak podaje policja, sprawca ataku uciekł z miejsca zdarzenia. "Na miejsce skierowano przewodnika z psem" - poinformował w niedzielę kom. Piotr Świstak. Dodał, że w oględzinach miejsca zdarzenia uczestniczą technicy kryminalistyki.

 

Sprawca był wcześniej notowany

 

W środę rzeczniczka wolskich policjantów poinformowała, że funkcjonariusze po intensywnych czynnościach ustalili możliwą tożsamość napastnika. - 35-latek został zatrzymany na warszawskich Włochach w pokoju hostelowym. Zaskoczony wizytą operacyjnych, nie stawiał oporu, został doprowadzony do komendy - powiedział komisarz Sulowska.


Mężczyzna był już wcześniej notowany i ośmiokrotnie przebywał w zakładzie karnym za liczne wykroczenia i przestępstwa przeciwko mieniu, dopuścił się także przestępstwa znieważenia i naruszenia nietykalności policjantów.

 

ZOBACZ: Sprawa Lisy Montgomery. Sąd Najwyższy unieważnił decyzje o odłożeniu egzekucji

 

Dodała, że po skompletowaniu dokumentów podejrzewany mężczyzna zostanie przekazany do prokuratury rejonowej, gdzie będą wykonywane z nim dalsze czynności

 

Jak wynika z nieoficjalnych informacji rannym jest ok. 40-letni Ukrainiec.

laf/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie