Atak nożownika w Krakowie. 23-latek zatrzymany

Polska
Atak nożownika w Krakowie. 23-latek zatrzymany
Polsat News
23-letni napastnik został zatrzymany we własnym mieszkaniu wraz z partnerką, która pomagała mu zacierać ślady przestępstwa

Policja zatrzymała 23-letniego mężczyznę, który w piątek wieczorem zaatakował nożem w centrum Krakowa 63-latka. Ofiara z powierzchownymi ranami trafiła do szpitala. Napastnik był pod wpływem alkoholu i amfetaminy.

Jak poinformował w sobotę rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, do ataku doszło na ul. Dietla, gdzie napastnik stał w grupce mężczyzn. W pewnym momencie oddalił się, ale po chwili wrócił z nożem kuchennym, którym zranił 63-latka. Potem uciekł z miejsca zdarzenia.

 

"Nie wie, dlaczego został zaatakowany"

 

Ofiara z powierzchownymi ranami policzka i łopatki, nie zagrażającymi życiu, trafiła do szpitala. Po wyjściu z niego mężczyzna złożył zawiadomienie na policji o przestępstwie. - Nie wie on, dlaczego został zaatakowany - dodał Gleń.

 

ZOBACZ: Atak nożownika w Wadowicach. Dwie kobiety ranne

 

23-letni napastnik został zatrzymany we własnym mieszkaniu wraz z partnerką, która pomagała mu zacierać ślady przestępstwa. Po przebadaniu okazało się, że był pod wpływem amfetaminy i alkoholu.

 

Mężczyzna był poszukiwany przez policję do odbycia kary 30 dni aresztu za popełnione wcześniej wykroczenie.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie