Ruszyły szczepienia medyków na Stadionie Narodowym

Polska
Ruszyły szczepienia medyków na Stadionie Narodowym
PAP/Andrzej Lange
Ruszyły szczepienia na Stadionie Narodowym

Przez najbliższe trzy dni na Stadionie Narodowym odbywać się będzie kolejna akcja szczepień medyków. Każdego dnia zaszczepionych ma zostać około 500 osób. O rozpoczęciu akcji poinformowała Iwona Sołtys, kierownik działu obsługi pacjenta z Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA.

Łącznie w ciągu trzech dni na Narodowym zaszczepionych ma zostać około 1500 osób, każdego dnia około 500 osób. Szczepienia przeprowadza Centralny Szpital Kliniczny MSWiA. To już kolejna akcja szczepień prowadzona w szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym. Poprzednią przeprowadzono w ubiegłym tygodniu. W trakcie trzech dni zaszczepiono wówczas około 900 osób.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 13 stycznia

 

- Cała akcja została zorganizowana po to, aby przyspieszyć proces szczepień medyków w dużych ośrodkach jak m.in Warszawa, Gdańsk, Poznań Wrocław. W tych miejscach, gdzie cała operacja trochę się korkuje zostały powołane dodatkowe zespoły odpowiedzialne za szczepienia. Wszystko przez to, że coraz więcej medyków chce się szczepić. W tej chwili w wielu placówkach już ponad 80-90% medyków decyduje się na przyjęcie szczepionki - relacjonuje reporter Polsat News, Bartłomiej Maślankiewicz.

 

ZOBACZ: Szczepienia przeciw COVID-19 co roku? "Wszystko na to wskazuje"

 

-  Jestem przekonana, że to nam bardzo pomoże. Zainteresowanie w mojej placówce rośnie stopniowo. Znaczna większość samodzielnie i bardzo chętnie się zgłosiła - powiedziała reporterowi Polsat News pod Stadionem Narodowym jedna z okulistek oczekująca na szczepienie. 

 

Wideo: Ruszyły szczepienia na Stadionie Narodowym. 1500 osób do zaszczepienia

  

Szczepią w szpitalach tymczasowych

 

Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk poinformował, że uruchomiono szczepienia kadry medycznej w 5 szpitalach tymczasowych w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i w Katowicach.

 

 

Z mapy zamieszczonej pod wpisem wynika, że placówkami są w ZOZ MSWiA w Gdańsku, w Szpitalu Przemienienia Pańskiego w Poznaniu, w CSK MSWiA w Warszawie, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu i w Szpitalu Tymczasowym w Katowicach.

 

Narodowy program szczepień

 

W Polsce szczepienia rozpoczęły się 27 grudnia. W grupie zero szczepieni są w tzw. szpitalach węzłowych, których jest 509, pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów, personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych, a także rodzice wcześniaków.

 

ZOBACZ: Nie ma chętnych do szczepienia w 30-tysięcznych Komornikach. Wpłynęło jedno zgłoszenie

 

Od 15 stycznia ruszą zapisy dla seniorów powyżej 80 lat, tydzień później dla tych powyżej 70 lat. Ich szczepienia rozpoczną się 25 stycznia. Od 18 do 22 stycznia zespoły wyjazdowe zaszczepią pensjonariuszy domów opieki społecznej.

dsk/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie