Zniszczył 32 samochody, może trafić za kratki na kilka lat

Polska
Zniszczył 32 samochody, może trafić za kratki na kilka lat
Po wytrzeźwieniu mężczyzna nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć motywów swojego postępowania

Policjanci ze Zgierza (woj. łódzkie) zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który uszkodził 32 samochody zaparkowane na osiedlowym parkingu. 39-latek był agresywny i miał przy sobie nóż. Trwa szacowanie strat.

W nocy z 10 na 11 stycznia około godziny 1:30 funkcjonariusze z komendy powiatowej dostali zgłoszenie, że na parkingu osiedlowym przy ul. Parzęczewskiej w Zgierzu jakiś mężczyzna próbuje włamać się do jednego z zaparkowanych samochodów.

 

Policjanci na miejscu zastali zgłaszającego. Według jego relacji sprawca chwilę wcześniej uciekł. Mundurowi znali rysopis poszukiwanego i wiedzieli, że może mieć przy sobie nóż. Po chwili namierzyli go w rejonie zajezdni autobusowej.

 

ZOBACZ: Wandal miał pecha. Wpadł przez... czarnego kota

 

Agresywny, 39-letni mieszkaniec Zgierza został obezwładniony i zatrzymany. Czuć było od niego woń alkoholu, a w jego kieszeni policjanci znaleźli scyzoryk. Jak się ostatecznie okazało, mężczyzna wcale nie miał zamiaru włamać się do samochodu.

 

Przebijał opony i zniszczył karoserię

 

M.in. przy pomocy scyzoryka uszkodził 32 auta, które były zaparkowane na osiedlowym parkingu. W większości z nich poprzebijał opony, ale zdarzyło się też, że zniszczył karoserię. Zatrzymany noc spędził w celi aresztu. Po wytrzeźwieniu nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć motywów swojego postępowania. 

 

39-latek odpowie za uszkodzenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wandal był w przeszłości notowany za konflikty z prawem. Trwają przesłuchania pokrzywdzonych i szacowanie strat.

emi/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie